Юджин Кіровіц “Книга дзеркал”

Як в кімнаті кривих дзеркал ви можете побачити різноманітні чудернацькі відображення, так і одна й та ж подія може мати безліч варіацій в словах очевидців. Про загадкову історію вбивства майже 30-річної давності та її неочікувану розв’язку пише Юджин Кіровіц у своєму інтелектуальному трилері «Книга дзеркал».

Юджин Кіровіц (E.O.Chirovici) – румунський письменник та журналіст, автор п’ятнадцяти книжок, серед яких і бестселери – «Бійня» та «Командо для генерала». До того як він вирішив присвятити вільний час письменницькій діяльності, він був репортером щоденної газети The National Courier, працював на радіо BBC Romania та Radio Free Europe, був радником прем’єр-міністра Румунії на початку 2000-х років та менеджером проектів на каналі новин B1TV.

А в 2017 році на світ з’явився його детективний роман «Книга дзеркал» (The Book of Mirrors), ідею якого він створив ще в 2014 році. Зацікавившись здатністю людського мозку не тільки зберігати інформацію, а й прикрашати її та фальсифікувати, він створив інтелектуальний трилер, що став книжковою сенсацією і однією із найочікуваніших подій цієї зими. Наразі «Книга дзеркал» – перший роман автора, написаний англійською, і його вже переклали майже 40 мовами.

На українському книжковому ринку роман представлений видавництвом Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля” в перекладі Надії Хаєцької.

Про що книга?

Літературний агент, журналіст та колишній поліцейський розслідують вбивство. Дивний набір “детективів”, чи не так?

Проте історія, яка криється за вбивством, не менш дивна. У 1987 році було вбито геніального професора Вайдера, що викладав психологію у Принстонському університеті. Велося слідство, проте вбивцю так і не знайшли.

І ось через 27 років Річард Флінн надсилає фрагмент свого рукопису до літературного агента Пітера Каца щоб розповісти про ті давні події. Коли видавництво зацікавлюється рукописом, вже запізно, бо автор мемуарів помирає. А продовження рукопису таємничо зникає.

Відшукати рукопис і розкрити моторошну правду наважується молодий журналіст Джон Келлер, а потому до роботи підключається і Рой Фріман – один із полісменів, що розслідували загадкове вбивство професора у 1987 році.

Три різні людини зацікавлені в розкритті історії, яка має неймовірну кількість варіантів. Бо кожен із колишніх обвинувачених або ж свідків розповідає свою версію тих подій. І кому ж тут вірити? Адже все почуте здається одночасно й істинним, і хибним.

«Наша пам’ять – не відеооператор, який записує все, що відбувається перед об’єктивом, а радше сценарист і режисер в одному наборі, які роблять власні фільми з уривків реальності».

Заплутана, незвична історія, з тонким переплетенням життєвих шляхів героїв, яких так чи інакше, щось пов’язує із вбитим професором.

Відчуйте себе і ви детективом, і спробуйте розгадати цю заплутану історію разом із Юджином Кіровіцом. Цей психологічний детектив прийдеться до смаку любителям розкривати загадки не з серії “хто це зробив”, а “чому це зробили”.

Не дивлячись на велику кількість фактів щодо життя головних героїв, та детальний опис подій того зловіщого передріздвяного періоду, коли загинув професор, сюжет розкривається динамічно, і сторінка за сторінкою манить зануритись в глибини людської свідомості. За цікаво закручений сюжет та можливість самому подумати «що-як-навіщо», ставлю оцінку – 4/5.

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *