Чому потрібно читати книги?

Читання завжди було одним із найпоширеніших видів дозвілля. Хоча наразі книгу все частіше замінюють електронні пристрої – телефони, планшети, ноутбуки. Але якщо порівняти читання книги із іншими способами отримання інформації, то воно значно перевершує їх в корисності, адже активізує кілька важливих відділів головного мозку людини, тим самим посилює наш розумовий потенціал. Окрім цього, відповідей на питання «чому потрібно читати книги?» є багато. То ж, давайте швидше їх розглянемо.

 1. Читання нас інформує, розширює наш запас слів, покращує навички письма і здатності правильно говорити, підвищує ерудицію. Читання книг допомагає збільшити наш пасивний і активний словниковий запас. Приємно ж, коли в повсякденному спілкуванні чуєш від людей гарні літературні слова, а не тільки сленг. Тому впевнено можна стверджувати, що читання робить нас не тільки більш поінформованими, а й привабливими для оточення. Незалежно від того, якого жанру літературу ви читаєте – художню, науково-популярну, мемуари тощо, – ви завжди отримуєте з неї нові знання та ідеї, якими можете потім ділитися з оточуючими.
 2. Отриману під час читання інформацію ми прямо чи опосередковано використовуємо в процесі прийняття рішень. Не дарма ж кажуть, що хто володіє інформацією, той володіє світом. Отож, чим більшою кількістю інформації ми володіємо, тим більш обґрунтованими будуть наші рішення.
 3. Читання допомагає нам концентрувати уяву та виділяти основне. Наш мозок починає активніше працювати та краще засвоювати інформацію. А це, погодьтеся, дуже добре, якщо ви плануєте вивчати щось нове, або ж ваш рід діяльності пов’язаний з великою кількістю інформації.
 4. Читання розвиває мислення та уяву. Так, читання нас розвиває. Книги змушують нас думати, аналізувати прочитане, робити на основі цього певні висновки. Читання “вмикає” логіку і раціональне мислення. Не менш важливим є розвиток уяви. Нерідко, читаючи книгу, ми поринаємо у світ героїв, прямуємо вуличками стародавніх міст чи сучасних мегаполісів, приміряємо на себе ролі та амплуа різних по характеру і зовнішності людей. І це цікаво, це захопливо.
 5. Читання книг надихає та мотивує. Коли ми гортаємо сторінки мемуарів чи біографій “великих людей”, то надихаємося на свої власні подвиги, знаходимо стимул до дії, мотивацію для подальшого розвитку. А велика кількість бізнес-книг та книг по особистісному розвитку, які зараз є на книжковому ринку, допомагають краще зрозуміти свої бажання, намітити цілі та розробити план по їх досягненню.
 6. Читання – хороший антистрес. В той час, як ми ведемо насичене життя, а засоби масової інформації, наприклад телебачення, підвищують стресове навантаження ще більше, книга допомагає зменшити прояви стресу. Це довів доктор Девід Льюїс-Ходжсон з лабораторії мозку Сассекського університету в Лондоні. Провівши ряд експериментів, він дійшов висновку, що читання протягом всього лише шести хвилин знижує стресове навантаження на 68%. А якщо почитати хоча б годинку? Коли ми поринаємо у світ героїв твору, ми відволікаємося від нашого буденного життя, від тривог і негативу, яким воно сповнене. Ми відпочиваємо. Про реальне життя все таки не варто забувати, але трохи порелаксувати читаючи варто.
 7. Читання – одна з активностей при вивченні іноземної мови. Читаючи твори мовою оригіналу або ж адаптовану для вивчення версію книги, ви не тільки відкриваєте для себе твір, а й вивчаєте нові слова, підсвідомо вчитесь особливостям граматики та синтаксису мови.
 8. Читання не тільки приємне проведення часу, воно підтримує наш мозок в активному стані. Читання не тільки покращує роботу нашого мозку, а й допомагає боротися із погіршенням пам’яті та запобігає ускладненням при хворобах мозку, наприклад таких як Альцгеймер.
 9. Читання покращує сон. Читання перед сном знімає напругу, сприяє нервовому розвантаженню, допомагає мозку налаштуватися на відпочинок, тим самим забезпечує спокійний та повноцінний сон. А чиv кращий сон, тим бадьорішими ви будете наступного дня. Тільки звісно не засиджуйтесь з цікавою книгою до ранку 😉
 10. Читання – це цікаве хобі. Хтось любить музику або спорт, хтось подорожувати або готувати, а хтось – любить читати. І це прекрасно. Адже у світі так багато гарної літератури, кількість якої з кожним роком зростає. То ж, виділивши на день пів години-годину часу для читання, ви зможете вже за декілька місяців прочитати вагомий стосик книжок.

Наскільки корисно читати книги ми з вами вже дізналися. Якщо ви зацікавились, то гайда читати!

“А як виробити в себе звичку до читання?”, може поцікавитись хтось. Тому ось вам декілька порад:

 1. Виділяйте час для читання. Почніть читати хоча б мінімум по 20 хвилин в день. Вибирайте той час доби, коли вам буде найзручніше зайнятися читанням – зранку під час сніданку, чи в обідню перерву, можливо під час поїздок в громадському транспорті, або ж перед сном. Головне вибирайте ті моменти, коли імовірність того, що вас щось відволіче, буде малою.
 2. Вибирайте літературу до свого смаку. Щоб виробити любов до читання, краще почати читати книги того жанру, який вам до вподоби. Якщо любите любовні романи або пригодницькі детективи, починайте з них. Поступово, коли читання стане для вас приємним заняттям, ви зможете додавати до свого арсеналу літературу інших жанрів.
 3. Розвивайте свої літературні смаки. Так ви познайомитеся з новими ідеями, інформацією та літературними стилями, і можливо відкриєте для себе нові інтереси. Якщо ви читаєте виключно художню літературу, не бійтесь спробувати щось нове із стилю найково-популярної літератури. І навпаки.
 4. Ставте книгу на видне місце, або ж носіть її з собою. Так у вас виникатиме бажання прочитати хоча б декілька сторінок на день. Особливо якщо у вас є вільні 5-10 хв, наприклад коли ви очікуєте в приймальні у лікаря або в салоні краси. А читаючи по 50 сторінок на день, ви зможете за тиждень прочитати 1 книгу середнього розміру, а за місяць – цілих чотири.
 5. Якщо ви любите читати в дорозі, або ж тягати з собою паперову книгу вам не зручно, – читайте електронні книги. З розвитком цифрових технологій і появою електронних книг процес читання став набагато мобільнішим. Тепер ви з легкістю можете загрузити додаток для читання книг, підібрати цікаву вам книгу, і насолоджуватися читанням. Таким чином, ціла електронна бібліотека у вас під рукою, адже більшість видавництв пропонує електронні варіанти своїх книг. Головне, не забувайте робити регулярні перерви, щоб ваші оченята трохи відпочили від екрану.
 6. Створіть власний ритуал читання. Придумайте для себе ритуал, який приносить гарний настрій і допомагає зміцнювати звичку до читання. Знайдіть спокійне місце, де вас не будуть відволікати. Це може бути як лавка в парку, так і зручне крісло в кімнаті. Можете приготувати собі щось попити – зелений чай, лате або навіть келих вина. Їсти за читанням не особливо зручно, хіба що ви їстимете щось легеньке – фрукти або горішки.
 7. Поставте перед собою мету. Наприклад, прочитати двадцять чотири книги за рік, тобто по дві на місяць. Головне, щоб ваша мета була реалістичною, і викликала у вас бажання рухатись далі. Краще прочитати менше, але з насолодою, ніж гнатись за кількістю.
 8. Ведіть записи. Створіть щоденник, в який будете занотовувати ваші думки, які виникли після прочитання певного фрагменту книги, або ж виписуватимете цитати з книги, які вам імпонують. Ведення записів доповнюватиме ваше читання і допомагатиме краще запам’ятовувати сюжет книги.
 9. Приєднайтеся до клубу книголюбів, або ж потоваришуйте з людьми, які теж люблять читати. Якщо серед них будуть ваші друзі, це буде ще краще, адже у вас буде на одну тему більше про що побалакати при зустрічі.
 10. Читайте книги дітям. Якщо у вас є маленькі діти, то читання стане приємним і корисним спільним заняттям. Батькам це допомагає осмислено проводити час з дітьми, а дітям це корисно для розвитку навичок розмовної мови і розширення словникового запасу, допоможе розвинути у них уміння слухати і зосереджувати увагу. Якщо у вас є діти старшого віку, то ви можете разом з ними обговорювати прочитане, ділитися враженнями і думками. Таким чином, створивши «сімейний книжковий клуб», ви читатимете і самі, і долучите до цього ваших дітлахів.

Отож, читайте і розвивайте! Адже читати не тільки корисно, а й модно! 😉

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *