Флікс, Кіссель “Мюнхгаузен. Правда про неправду”

Чи все те правда що ми чуємо чи бачимо? І чи можна вірити тому, що розповідає Мюнхгаузен, знаменитий барон неправди? Тож нумо розкриймо правду про неправду у графічному романі Флікса та Кісселя «Мюнхгаузен. Правда про неправду».

Флікс (Flix) – молодий німецький новеліст та сценарист, автор численних коміксів, які з’являлися у таких німецьких виданнях як «Франкфуртер Альґеймайнер Цайтунґ». Загалом доробок митця становить 23 роботи в жанрі коміксу, серед яких виділяються графічні романи «Мюнхгаузен», «Дон Кіхот», «Фауст». 2016 року автор створив популярний комікс про легендарного барона Мюнхгаузена у співавторстві із художником-мультиплікатором Берндтом Кіссельом (Bernd Kissel). Кіссель – популярний німецький ілюстратор, що створює комікси для регіональної газети Саару, де розповідає про історію своєї батьківщини.

Ну що ж, сідаймо верхи на гарматне ядро і полетіли!

В основі книги лежить відома багатьом історія про барона Мюнхгаузена та його численні пригоди, описані ще у 18-му столітті німецьким письменником Рудольфом Еріхом Распе. Осучаснена версія цієї історії  переносить нас до Лондона 1939 року. В Європі вирує війна, а на дах Букінгемського палацу однієї темної дощової ночі приземляється чоловік. Дістається він сюди на саморобному літальному апараті й розмовляє німецькою. Тож, не дивно, що вартові сприймають його за німецького шпигуна, що працює на Гітлера. Крім того, він називає себе Еріхом Бюргером та розповідає всілякі нісенітниці – що літав на ядрі, що був на Місяці та збирав там гігантські полуниці, що шукає кайзера…

Хто ж він? Божевільний чи шпигун? Щоб дізнатись правду до Букінгемського палацу викликають великого психоаналітика, що наразі живе в лондонській еміграції, – Зіґмунда Фройда. Чи вдасться майстру психоаналізу та копирсання в людських думках віднайти істину і розкрити правду про цього загадкового барона Мюнхгаузена?

Правда – вона як діамант! Без зусилля її не здобудеш!

«Мюнхгаузен. Правда про неправду» – це захопливий комікс у чудовому оформленні від «Видавництво Старого Лева». Цей графічний роман – це по-новому розкрита гротескна і кумедна історія про знаменитого барона неправди у майстерному і злегка зухвалому виконанні майстрів свого жанру, Флікса та Кісселя.

За кумедну історію, приємні враження та отриманий хороший настрій, ставлю книзі оцінку 5/5.

І не забувайте, якщо “досі цього ніхто не зробив, ще не означає, що це неможливо” 😉

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *