Улюблені речі січня

Новорічні свята відшуміли та й січень вже позаду, тож пора підбивати підсумки місяця й ділитися улюбленими речами за місяць. Гайда читати про улюблені речі січня.

КНИГА


Улюбленою у січні стала книга ну з дуже кумедною назвою, а саме – «The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society» (укр. «Клуб Гернсі для любителів книг та пирога із картопляного лушпиння»). Це доволі популярний історичний роман від американських письменниць Мері Енн Шаффер та Енні Барровз – тітки й племінниці.

Ця книга дещо особлива, адже написала в епістолярному стилі й складається з листів, які пишуть один одному герої книги. Події розгортаються одразу ж після війни, у 1946 році, тому згадки про страшні події ще досі щемлять у людських серцях.

Головна героїня, молода письменниця Джульєтта Ештон, отримує від свого видавця завдання – написати статтю про читання для популярного журналу. В той самий час героїня отримує листа від Доузі Адамса, мешканця островів Гернсі, який пише, що має її копію книги Чарльза Лема та цікавиться як знайти інші книги автора.

Окрім цього Доузі зазначає, що являється членом Клубу Гернсі для любителів книг та пирога із картопляного лушпиння. Джульєтта, як прихильниця творчості Лема, надсилає Доузі книгу й розпитує його в листах про цей чудернацький клуб. З кожним листом вона дізнається все більше як про сам Клуб, так і про чудових жителів острова. А невдовзі настільки захоплена цією історією, що вирішує на власні очі побачити цей острів та його мешканців.

Дуже цікава, душевна й зворушлива історія про людську доброту.

Моя оцінка – 5/5.

P.S. За мотивами книги знято однойменний фільм, тож маєте можливість доповнити враження від книги переглядом чудової кінострічки.

ФІЛЬМ

Улюбленим фільмом січня став фільм «Богемна рапсодія» (англ. Bohemian Rhapsody).

Це популярний американо-британський біографічний фільм про легендарний гурт Queen та її фронтмена – співака Фреді Мерк’юрі, роль якого зіграв чудовий Рамі Малек.

Цей фільм-мюзикл розповідає про історію цього рок-гурту від його заснування до виступу на концерті Live Aid в 1985 році.

Історія цього легендарного рок-гурту починається з 1970 року, коли молодий Фаррух Булсара (а це справжнє ім’я Фреді) навчається на дизайнера та підпрацьовує грузчиком в аеропорту, а у вільний час – відвідує концерти місцевих гуртів. Одного разу він відвідує концерт гурту Smile, а потім зустрічається з учасниками гурту й дізнається, що їм потрібен новий вокаліст. Фаррух хапається за цей шанс і невдовзі долучається до інших учасників гурту – Браяна Мея та Роджера Тейлора.


Невдовзі з’являється ще один учасник – бас-гітарист Джон Дікон, а Фаррух змінює ім’я на Фреді Мерк’юрі й пропонує назвати гурт Queen. А далі на гурт чекають гастролі, чудова музика, шалена популярність та пригоди.

Якщо ще не бачили його, то обов’язково гляньте. Це яскраво, музично й феєрично.

Моя оцінка – 10/10.

СЕРІАЛ


Якщо ви любите комедійні серіали, то можливо вам припаде до смаку і цей – улюбленим у січні став серіал «Кремнієва долина» (англ. Silicon Valley). Це популярний американський телесеріал від HBO, створений Майком Джаджом, Джоном Альтшулером та Дейвом Крінскі.

Як помітно з назви, події в серіалі відбуваються у Кремнієвій долині – регіоні Каліфорнії, де сконцентровані чисельні комп’ютерні й технологічні компанії.

Головними героями серіалу виступають шість молодих людей, які створили власну компанію – Pied Piper. Про злети й падіння, про успіх й провал, про веселощі й труднощі життя й роботи комп’ютерних гіків – про все це у веселому й кумедному серіалі «Кремнієва долина».

Приготуйтеся, буде весело.

Моя оцінка 9/10.

ВІДЕО

Ми ще зі шкільної пори пам’ятаємо, що таке екосистеми й що життя не Землі дуже різноманітне. Однак чи задумувались ви чому одні екосистеми стійкі, а інші – ні? І що станеться з екосистемою, якщо в ній зникне хоча б один вид?

Коротко й зрозуміло про біорізноманіття та його важливість – у відео від каналу Цікава Наука.

МУЗИКА

Улюбленим треком січня стала після британського музиканта James ArthurYou Deserve Better.

Слухаймо й насолоджуймося.

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *