Улюблені речі серпня

Ох, так не хочеться прощатись з літом, так не хочеться… Але, потрібно, бо осінь вже тут як тут. Тож годі вже чекати, ось вони – мої улюблені речі серпня.

КНИГА

Улюбленою книгою місяця стала книга Ґейл Ханімен «З Елеанор Оліфант усе гаразд». Хороша й глибока книга про внутрішній світ людини, про взаємозв’язок особистості та суспільством, про друзів, про усвідомлення радості й щастя. Здавалося б, героїня-дивачка – такий собі інтелігентний інтроверт з бунтарською душею. Однак, вирватись на свободу не так вже легко, особливо коли минуле тримає тебе у своїх пазурах. І як завжди, на допомогу пригодить щасливий випадок – зустріч з кількома людьми, які перевертають її світ.

Книга про біль і самотність, про жорстокість і людяність, про падіння та злет. А ще про надію, що все буде гаразд!

Моя оцінка – 4/5.

ФІЛЬМ

Хто зі мною вже давно, той знає, що я люблю детективи, а особливо Шерлока Голмса. Тому не дивно, що я не змогла оминути фільм про майстра дедукції – «Містер Голмс» (англ. Mr. Holmes). Це британсько-американський фільм 2015 року, знятий Біллом Кондоном на основі роману Мітча Калліна «A Slight Trick of the Mind». У головних ролях — Ієн Маккеллен, відомий багатьом за роллю Гендальфа у «Володарі перснів» (але про це якось іншим разом).

Трохи про сюжет. Легендарному Шерлоку Голмсу уже 93 роки, він вже давно відійшов від справ та живе на фермі в Сассексі разом зі своєю покоївкою місіс Манро та її сином Роджером. Уже немолодому Шерлоку не дає покою історія про його останню справу – справу про сіру рукавичку, яку Ватсон дещо прикрасив. Однак пам’ять підводить, і нашому герою не так вже й легко пригадати, як все було насправді. Ось тут йому й допомагає юний Роджер, який не тільки зацікавився історією, а ще й допомагає детективу піклуватися про його пасіку.

Цікаво й ностальгічно – моя оцінка 8/10.

СЕРІАЛ

І знову детектив, але не цей раз Агата Крісті. А якщо точніше, то серіал, знятий за одним з її найкращих детективних романів – «І не лишилось жодного» (англ. And Then There Were None). Це чудовий британський драматичний міні-серіал від телеканалу «BBC One».

Якщо не пам’ятаєте сюжет, то нагадаю. Десятеро незнайомців опинилися на далекому Солдатському острові: усі отримали дивне запрошення приїхати на острів у розкішний маєток. Однак все злегка заплутано – вони не розуміють, хто і для чого їх запросив. Спочатку все було чудово, але невдовзі починається жахіття: хтось жорстоко й вигадливо вбиває гостей. А зі столу одна за одною зникають порцелянові статуетки, яких, між іншим, також було десять, як і героїв однієї моторошної дитячої лічилки. Містика та й годі, і головне питання: а хто наступний?

Атмосферний і гарно знятий серіал, який тримає в напрузі до останньої хвилини. Моя оцінка – 10/10.

ВІДЕО

Ох, та це не те, що відео, а цілий фільм – історія про те, як були відкриті й досліджені гормони, а також яку роль вони відіграють у нашому житті. Цей документальний фільм “Фантастичний світ гормонів” (The Fantastic World of Hormones) знятий каналом «BBC Four», а про гормони розповідає провідний експерт та професор Джон Васс (John Wass). Цікаво й пізнавально – 7/10.

МУЗИКА

Хочу поділитися з вами одним чудовим музикантом – Олафуром Арнольдсом (ісл. Ólafur Arnalds). Це ісландський мультиінструменталіст та музичний продюсер. Він створює неповторної краси музику, поєднуючи гру струнних інструментів з фортепіано й додаючи до мелодії елементи поп та електронної музики. Ось одна з його композицій. Послухайте, вам сподобається.

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *