Улюблені речі лютого

От лютий-місяць і добіг кінця – тож прощавай, зима! Ти була прекрасна, але ми вже зачекалися весни. Однак варто попрощатись як належне і розповісти про улюблені речі лютого. Тож поїхали!

КНИГА


Улюбленою книгою лютого стала книга «Lethal White» від Роберта Гелбрейта, а точніше з-під пера всіма улюбленої Джоан Роулінг. Це – четверта книга із серії про детектива Корморана Страйка.

Минув рік із весілля Робін. Агенція Страйка потроху процвітає – Робін є його співпартнером, а для поточних завдань вони наймають тимчасових «агентів». І ось одного дня до Страйка приходить молодий хлопчина, що заявляє: коли він був малий, то бачив як іншу дитину задушили – ніхто йому не вірить, тим паче минуло років з 20, однак юнак певний, що бачив це на власні очі. Звичайно, що ніхто не хоче вірити хлопчині, адже він дивно поводиться та й, здається, злегка не в собі. Однак хлопчина втікає, а пошуки Страйка не дають бажаних результатів.

В той же час Корморан Страйк отримує завдання від Міністра Культури Великобританії. Та й завдання не зовсім звичне – не розслідувати злочин, а накопати «бруду» на декого, хто, здається, шантажує міністра. Отака-то робота, знайти відомості, щоб шантажувати шантажиста.

Було б не так цікаво, якби ці два випадки не були певним чином пов’язані.

Розслідування, шантаж, сімейні таємниці, таємниче вбивство 20-річної давності – та ще багато іншого. Тож не вагайтесь, а беріться за розслідування разом із Кормораном Страйком та Робін.

Мені книга дуже сподобалася, тож оцінка – 5/5.

P.S. За останніми відомостями, Роулінг збирається писати продовження серії =)

ФІЛЬМ

Улюбленим фільмом лютого стала кінострічка «Фаворитка» (англ. The Favourite) – історичний фільм 2018 року від режисера Йоргоса Лантімоса. В головних ролях: Олівія Колман (отримала Оскара за найкращу роль), Емма Стоун та Рейчел Вайс.

Події фільму розгортаються в Англії початку 18 століття. На престолі – бездітна Анна Стюарт, яка страждає ожирінням, подагрою і депресією. Усі сімнадцять дітей, які вона мала, або помирали ще до пологів, або одразу ж після них. Тож замість нащадків королева ростить сімнадцятьох кроликів, названих іменами її померлих дітлахів.

Єдиною розрадою у товаристві кроликів для королеви стає її фаворитка – Сара Черчиль, розумна, хитра та ще й з політичними амбіціями. А на дворі якраз розпал війни за іспанський спадок, тож Сара виступає ще й радницею королеви – й наполягає на продовженні війни й підтримці партії вігів.


На жаль, її плани порушує приїзд далекої й бідної родички – кузини Абіґейл. Сара жаліє дівчину й дає їй роботу при палаці, однак Абіґейл зроблена з такого ж тіста, що й Сара -і має свої амбітні плани при дворі.

Тож приготуйтеся до запеклої – й іноді кумедної – боротьби за увагу та любов королеви. Жінки можуть бути ще тими фуріями, тож буде цікаво.

Моя оцінка – 8/10.

СЕРІАЛ


В улюблені речі лютого потрапив і серіал від популярного онлайн-сервісу Netflix, а саме – «Секс-освіта» (англ. Sex Education). Це – британський комедійно-драматичний серіал, який розповідає про проблеми учнів середньої школи в англійському містечку Мурдейл.

Головний герой – Отіс Мілберн, що живе зі своєю мамою, Джин Мілберн, відомим сексологом та спеціалістом зі стосунків. У перші ж дні навчального року Отіс допомагає із секс-проблемою шкільному забіяці в обмін на обіцянку припинити діставати друга Отіса – Еріка. Хоча ця допомога не принесла усіх бажаних результатів, але інша школярка Мейв Вайлі помічає, що в Отіса є талант допомагати з інтимними проблемами підлітків.

Тож не довго думаючи, вона пропонує Отісу зайнятись бізнесом – організувати «секс-клініку» й допомагати підлітками з їхніми інтимними проблемами.

Окрім того, що цей серіал кумедний і веселий, він ще доволі повчальний, адже у серіалі підіймаються питання статевої ідентичності та поведінки, гіперсексуальності, підліткової вагітності, нетрадиційної орієнтації тощо.

Тож, якщо ви не забобонні й любите не лише веселі, а й змістовні серіали, то рекомендую глянути. Моя оцінка – 10/10.

ВІДЕО

В даний час майже всюди підіймається тема екології – у соціальних мережах, блогах, журналах, передачах тощо. І не дарма, адже Земля – наш дім і ми повинні дбати про нього. Однак це все стосується не лише навколишнього середовища, а й нашого споживання й користування продуктами еволюції. До прикладу, пластиковим посудом та пакетами, синтетичними тканинами і т.д. Про те, що пластик може століттями розкладатися на звалищах вже чули майже всі, однак окрім цього маленькі часточки пластику можуть потрапляти ще й у воду, а звідти – до нас на стіл.

Як це відбувається, дивіться у відео від Vox.

МУЗИКА

Улюблена музика за лютий – це популярний трек від британського співака Sam Smith та американської співачки Normani під назвою Dancing With A Stranger.

Слухаймо й насолоджуймося!

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *