Улюблені речі березня

Зима вже давно позаду та й перший місяць весни теж швидко промайнув – не встигла й оком змигнути. Але не варто засмучуватись, бо ось вони – мої улюблені речі березня.

КНИГА


Улюбленою книгою березня стала біографія славнозвісної Мадемуазель Коко – з-під пера відомого французького письменника та історика мистецтва Анрі Гіделя.

На сторінках книги «Коко Шанель» розкривається уся історія життя і кар’єри цієї вольової та сильної духом жінки – від дитячих років у сиротинці, юності у ролі швачки та зрілих років – в образі всесвітньо відомої дизайнерки одягу. Шанель створювала вишукані капелюшки та вечірні сукні, костюми на щодень та елегантні образи, парфуми та неповторну біжутерію, а ще – стильні сумочки й взуття.

Та це не все, вона створила значно більше – вона «відкрила новий спосіб підкреслення жіночності: менш очевидний, більш невловимий, однак не менш ефектний». Вона створила моду, яка підкреслює красу жінки й робить її неповторною.

Читати книгу було одне задоволення. Тож однозначно рекомендую. Моя оцінка – 5/5.

ФІЛЬМ

Серед кількох переглянутих у березні фільмів однозначним фаворитом став фільм «Мемуари гейші» (англ. Memoirs of a Geisha), знятий Робом Маршаллом за мотивами однойменного роману Артура Голдена.

За сюжетом маленька дівчинка Чіо із бідної сім’ї рибака потрапляє до будинку гейш. Ну як потрапляє, її купують. Тож віднині налякана й самотня Чіо має прислуговувати матінці, хазяйці будинку, та гейші Хацумомо.

Дівчинка одразу потрапляє в немилість останньої, тож її перебування в домівці стає нестерпний – ще й спроба втечі обертається повним фіаско.

Однак у сповненому нещасті житті доля дарує дівчинці проблиск надії – якось на вулиці вона знайомиться зі статечним чоловіком у супроводі гейш. Вражена такою милістю чоловіка та красою гейш, дівчинка дає собі обітницю – чого б їй це не вартувало, а вона стане гейшею.


Цікавий і колоритний фільм, який розкриває перед нами усю красу й таємничість гейш та їхнього мистецтва. Мені сподобався – моя оцінка 8/10. Раніше я прочитала й саму книгу, тож рекомендую і вам насолодитися цією історією, а потім збагатити її переглядом цього фільму.

СЕРІАЛ


Улюблений серіал березня – екранізація відомого роману сучасного швейцарського письменника Жоеля Діккера«Правда про справу Гаррі Квеберта» (англ. The Truth About the Harry Quebert Affair).

Молодий письменним Маркус Ґольдман, який дебютував у літературному світі, звертається до свого друга й наставника – Гаррі Квеберта за порадою. Однак окрім порад Маркус отримує від свого друга ще й кримінальну справу. Квеберта звинувачують у вбивстві 33-річної давності. Подейкують, що Квеберт убив 15-річну Нолу Келлерган.

Звичайно, що молодий письменник не вірить у такі звинувачення і хоче у всьому розібратися. Ще й намагається написати про це книгу. Тож молодий письменник береться за власне розслідування, але фактів тут так багато, що не встигнеш розглянути одну теорію й знайти їй підтвердження, як з’являється новий факт і перевертає усе догори дриґом.

Хороша адаптація цікавого детективу та ще й у головній ролі популярний американський актор Патрік Демпсі. Мені серіал сподобався, тож і оцінка хороша – 8/10. Тому якщо читали цей детектив, то обов’язково перегляньте й серіал.

ВІДЕО

Рекомендую до перегляду серію пізнавальних відео від Vox про клімат та наш вплив на нього.

МУЗИКА

Мені дуже сподобався сингл юної української співачки Іванни Решко, суперфіналістки популярного українського талант-шоу “Голос діти – 3”. Ця талановита юна співачка виступає під псевдонімом Jane під назвою «Повені». Тож слухаймо і насолоджуймося!

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *