Селесте Інґ “Несказане”

«Несказане» – зворушливий та емоційно напружений роман-трилер від письменниці Селесте Інґ. Це книга про те, як нехтуючи своїми власними мріями, підлаштовуючись під сподівання інших, можна втратити самого себе. Це книга про таємниці, які тримають сім’ю разом, проте врешті-решт розривають її на шматки.

Селесте Інґ  (Celeste Ng) – американська письменниця, лауреатка Пулітцерівської премії.

«Несказане» (англ. «Everything I Never Told You»), її перший роман, був опублікований в 2014 році та приніс авторці світову славу. Того ж таки року роман «Несказане» було визнано найкращою книжкою року за версією Amazon, National Public Radio, San Francisco Chronicle, Entertainment Weekly та інших популярних видань.

Наразі авторка працює над своїм другим романом «Little Fires Everywhere», який буде опублікований у вересні 2017.

У 2016 році книга “Несказане”  була представлена українською мовою видавництвом «Наш Формат» у перекладі Анастасії Дудченко.

Про що книга?

«Несказане» – це розповідь про сім’ю, яка проживає в американському містечку Мідлвуд. Батько – професор в університеті, мати – домогосподарка, яка полишила мрії про успішну кар’єру лікаря заради виховання трьох дітей – Ната, Лідії та Ханни. Лідія – центр всесвіту сім’ї, і саме навколо неї кружляють усі мрії та сподівання, любов і слова. Не реалізувавшись як професіонал, мати прагне щоб її маленьке «сонечко» Лідія – стала лікарем, успішною і впевненою в собі жінкою, щоб доня виділялась із натовпу. Батько ж, навпаки, прагне щоб обожнювана донька була як всі, не надто вирізнялась і мала друзів, щоб була серед них своєю. Проте він мовчки потурає дружині.

“І сама Лідія – невільниця в центрі всесвіту батьків – день при дні мусила з величезними зусиллями рятувати цей світ від руйнування. Вона всотувала в душу мрії батьків, придушувала спротив, який підіймався зсередини”.

Інші двоє дітей мусять жити в тіні найулюбленішої дитини в сім’ї, і змагатись хоча б за крихточку уваги від батьків. Проте одного дня Лідія зникає. Налякана сім’я не знаходить собі місця, а коли невдовзі вони дізнаються що вона потонула в озері, це їх підкошує. В душі у батьків зіяє чорна діра від втрати доньки, а в голові блукають думки «як і чому так сталося?». Кожен щось підозрює, проте не наважується про це сказати. А ще стільки всього залишилося несказаним.

Роман «Несказане» – це більше ніж книга про зниклу дівчинку. Це книга про стосунки батьків і дітей, їхні непорозуміння. Це книга про те, як невиказані емоції, несказані слова та непочуті сподівання можуть зруйнувати людину, зробити її нещасною.

“Люди думають, що вони все про інших знають. Окрім того, що ці інші – не ті, ким їх вважають”.

Для кого ця книга?

«Несказане» – чудова книга для прихильників трилерів із глибоким психологічним змістом, легкою детективною лінією і безліччю сімейних таємниць. Це книга для любителів порозмислити над соціально-значущими питаннями на фоні сімейних драм.

Роман «Несказане» варто прочитати, бо:

По-перше, це бестселер New York Times. По-друге, він отримав багато схвальних відгуків як “роман, що прекрасно передає психологічну механіку горя”. І по-третє, книга написана дуже емоційно і зворушливо, тому ваше серце неодмінно відгукнеться.

Загальна оцінка – 5/5

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *