Рут Хоган “Хранитель забутих речей”

Які дивовижні історії зберегіють забуті речі? Чи то маленький елемент пазла, чи яскрава парасолька, чи навіть коробка з під печива, наповнена людським прахом. Головні герої книги Рут Хоган «Хранитель забутих речей» не тільки їх збирають, а й розповідають цікаві історії про них.

Рут Хоган (Ruth Hogan) – англійська письменниця. Навчалася в коледжі Ґолдсмітс при Лондоні – вивчала англійську мову і драму. Хоча літературну кар’єру Рут Хоган розпочала не відразу, до неї вона 10 років працювала на посаді голови місцевого самоврядування. Але, коли у тридцять років Рут потрапила в автомобільну аварію, це спонукало її витрачати свій вільний час на творчість.

Ще з дитинства Рут полюбила літературу і захопилася колекціонуванням різних дрібничок, а потім почала викладати світлини загублених речей на своєму Instagram-акаунті. Саме таке цікаве захоплення й перетворилося в книгу «Хранитель забутих речей» (The keeper of lost things, 2017).

Робота над своїм дебютним романом допомогла їй витримати численні хіміотерапії після того, як їй діагностували рак. І безсонними ночами народжувалася зворушлива історія про невмируще кохання. Книга стала сенсацією та була високо оцінена критиками, а більшість світових видань вийшло одночасно із публікацією англійською. В тому числі й українське видання – в неймовірно гарному оформленні від «Клуб Сімейного Дозвілля» за перекладом Вікторії Зенгви.

Про що ж розповідається в книзі «Хранитель забутих речей»?

В основі роману історія про письменника Ентоні Пардью. В один день він втратив усе найдорожче для нього: його наречена Тереза гине напередодні весілля, а подарований нею медальйон безслідно зникає. Ентоні залишається наодинці із болем від непоправної втрати й почуттям провини в своїй самотній віллі Падуя з розарієм. В пошуках медальйону Ентоні натикався на безліч різних дрібничок, які почав колекціонувати в надії колись повернути їхнім власникам. І це було не просто цікаво, це допомагало йому жити.

«І якимось чином чужі загублені речі допомогли склеїти його розбите серце, знову зробити його життя стерпним і навіть не позбавленим сенсу. Звісно, він не став щасливим, це неможливо після того, що сталося. Та його покалічене, вкрите жахливим шрамами існування знову почало хоч якось держатися купи, чогось вартувати».

Проте, Ентоні знає, що не зможе довго цим займатися. Тому залишає по собі дивний заповіт, в якому просить його помічницю Лору розшукати власників загублених речей: «якщо вдасться зробити щасливою хоча б одну людину, зцілити бодай одне розбите серце, це зробить усі мої речі безцінними».

Це дивне прохання стає для Лори другим шансом на щасливе життя, адже її власна історія також сповнена різних дрібниць і нереалізований мрій. І саме цей заповіт змусить її докорінно змінити своє життя, знайти друзів і кохання. А головне – навчить, що варто пробувати і не здаватись.

«У цьому світі ми дуже маленькі. Ми не можемо завжди вигравати, ми не можемо завжди бути щасливими. Але єдина річ, яку ми можемо робити завжди, – намагатися».

“Хранитель забутих речей” – це ніби коктейль із сімейних таємниць, рясно оздоблений щастям, людською добротою і гумором, а ще трохи містики для смаку, і на додаток злегка прикрашений ароматними трояндами. Виглядає гарно і має смачний післясмак.

Як сказала сама Рут Хоган, це історія про кохання і про привидів, це історія про те, як люди та загублені речі знаходять свою домівку, це історія про можливості та неймовірні відкриття. Роман «Хранитель забутих речей» сподобається прихильникам літератури із цікавими і незвичними сюжетами, добірним інтелектуальним гумором. До того ж, книга відмінно підійде до чаювання з «любенькою чашечкою чаю» 😉

За приємно проведений час і неймовірні історії книга отримує оцінку 4/5

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *