Рут Веа “У лісі-лісі темному”

У лісі-лісі темному… Ні, не ходить хитрий лис. У лісі-лісі темному знаходиться скляний будинок, де весела компанія, гучні посиденьки і вбивство. Так-так, ви не помилилися, вбивство. Про це йдеться у романі британської письменниці Рут Веа «У лісі-лісі темному».

«У лісі-лісі темному» – дебютний роман Рут Веа, який одразу після публікації опинився у списку бестселерів за версією таких відомих видань як The New York Times, The Sunday Times, USA Today та Los Angeles Times. А National Public Radio визнало цей роман найкращою книжкою 2015 року.

В Голівуді готують екранізацію роману, а права на переклад купили вже три десятки країн. Українською мовою роман перекладено Оксаною Дятел та видано видавництвом «Наш Формат» за підтримки проекту «Книголав».

Отож, про що розповідається в книзі?

Головна героїня – Леонора Шоу – 26-річна молода письменниця, що проживає в Лондоні, ходить на пробіжки та обожнює каву.

«Нормальне життя письменника – ти наодинці з голосами у своїй голові та виліпленими тобою героями. У тиші вони оживають.»

Хоча їй подобається проводити час на самоті, отримавши запрошення на дівич-вечірку колишньої шкільної подруги Клер, вона погоджується провести вихідні у заміському будиночку в Нортумберленді. Хоч це й здавалось трохи дивним, адже вони не бачились з Клер майже 10 років.

“Клер – це безумовно минуле, яке я не хотіла би більше ворушити і збираюся лишити десь далеко. Хоча десь глибоко в душі мене мучив сумнів. Клер була моєю подругою. Моєю найкращою подругою упродовж доволі тривалого часу. Але я втекла… Утекла не озираючись, не лишивши навіть тонкої нитки.”

Що ж сталося між подругами, що порушило їхню дружбу? Поганий вчинок, викритий секрет, чи може щось інше?

“Коли ти молодий, сірого не існує. Лише чорне чи біле, погане та хороше. Правила прості – ігровий майданчик моралі, окреслений полями етики, з чітко прописаними фолами та пенальті.”

І ось листопад, Нортумберленд, густі англійські ліси, модерновий скляний будинок, гучні посиденьки на дівич-вечорі – вихідні мали б проминути весело. Але щось пішло не так… І за дві доби, Нора, поранена і нажахана, прокидається в лікарняній палаті. Вона невиразно пам’ятає, що відбувалося, але інстинктивно відчуває, що сталося щось жахливе.

Що ж сталося на здавалося б звичайнісінькій дівич-вечірці пропонує нам дізнатися Рут Веа у своєму цікавому, захопливому та майстерно написаному романі з нотками детективу та трилера.

Якщо вас ще не заінтригував сюжет, то ось ще 3 причини, чому варто прочитати цю книгу:

  1. Це дебютний роман Рут Веа – письменниці, що надихалася класиками детективного жанру, виточувала свій стиль, щоб написати цікаву книгу, яка варта уваги. Не дарма ж роман потрапив в списки бестселерів =)
  2. Книга майстерно написана, поєднує в собі цілком звичайних героїв та неординарний сюжет, який поступово розгортається та тримає нас в напруженні, але такому легкому і приємному.
  3. Якщо ви прихильник сучасних детективів та трилерів, і вам до вподоби книги на кшталт «Дівчини в потягу» Поли Гоукінз та «Загубленої» Джилліан Флін, то книга «У лісі-лісі темному» вас обов’язково порадує.

Загальна оцінка – 5/5

Вам це може бути цікаво

2 коментарі

  1. Беззаперечно ця книга у моєму wish-списку:)Давно не читала історії такого плану! А ще довподоби оформлення книг від даного видавництва, а для мене це чомусь суттєво 🙂

    1. Так, хороша книга – рекомендуємо! Дійсно чудове оформлення від “Наш формат”, і якісний переклад, що теж суттєво =)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *