Кен Кізі «Пролітаючи над гніздом зозулі»

«Пролітаючи над гніздом зозулі» – відомий роман американського письменника Кена Кізі. Це один із небагатьох творів літератури, які розповідають про сильних характером людей і їх боротьбу з системою.

Може бути, вас налякає те, що дії роману розгортаються на території психіатричної лікарні, але в даному випадку потрібно зануритись в середовище книги, вчитуватись в слова і дії героїв, а особливо Рендла Макмерфі.

Головний герой, потрапляючи в психлікарню по певним причинам, жадає дізнатися, що за люди тут знаходяться і як вони сюди потрапили. Може він і химерний, авантюрний і меркантильний, але подекуди ним рухає чистий розум і бажання хоч якось допомогти іншим.

Звичайно, головного героя не варто брати як 100% зразок того, як себе вести, але щось почерпнути для себе можна.

Як своєрідне кредо звучать слова Макмерфі:

«Поки не спробував, ніхто не доведе мені, що я не можу».

І правда, нам часто кажуть, що ми щось не можемо або у нас не вийде задумане, але поки ми не спробуємо зробити це, ми не дізнаємося можемо ми це зробити чи ні. Якщо ми доб’ємося успіхів, ми доведемо самим собі, що здатні не тільки на це, а і набагато більше. Ну а якщо ні, то як каже Макмерфі – «я хоча б спробував».

Часто навколишні люди, свідомо чи ні, своїми словами або діями вносять в наше життя крім хороших емоцій і трохи непотрібного нам негативу. Але яка б не була життєва ситуація, потрібно намагатися в кожному моменті знаходити що-небудь позитивне, радісне, те, що змушує з посмішкою дивитися в завтрашній день. Тому, варто для себе виділити ще одну річ – щоб бути сильним, потрібно бути оптимістичним, адже «ніколи не зможеш бути дійсно сильним, якщо не бачиш смішну сторону речей». Адже, як каже наш герой:

«Хто сміятись розучився, той опору втратив».

Так що, друзі, смійтеся і посміхайтеся частіше, адже сміх не тільки подовжує наше життя, але і наповнює його фарбами.

P.S. І наостанок, що б не відбувалося в нашому житті – добре чи не дуже, важливо залишатися самим собою, адже тим ми і сильні, що завжди залишаємося собою.

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *