Пола Гоукінз “Дівчина у потягу”

«Дівчина у потягу» – психологічний трилер від британської письменниці Поли Гоукінз. Опублікований ще в 2015 році, він швидко набув популярності та зайняв лідируючі позиції в рейтингах бестселерів “The New York Times” та “Amazon”. Цей роман отримав схвальні відгуки від сучасних письменників, а Стівен Кінг навіть заявив: «Через нього я майже всю ніч не спав. Це справді чудовий роман, який тримає в напруженні». 

«Дівчина у потягу» – це історія про Рейчел Ватсон – 32-річну розлучену жінку, в якої проблеми не тільки з особистим життям, а й з алкоголем. Вона щоранку о 8:04 сідає в потяг Ешбері-Юстон, щоб дістатись до роботи в Лондоні. Протягом цієї «подорожі», Рейчел залюбки спостерігає за мешканцями будиночків у вікторіанському стилі, задвірки яких виходять просто на колії.

«Коли бачиш незнайомих людей, які впевнено почуваються у власному домі, це чомусь заспокоює.»

Серед них розташований будинок №15, в якому живе подружня «золота пара» – Скотт і Меган Гіпвелли, яких Рейчел ласкаво називає Джейсон та Джесс. Їхнє життя здається їй безхмарним та радісним. Вона захоплюється ними, і навіть трохи заздрить. Адже ще нещодавно вона жила на тій самій вулиці, в будинку №23, та була одружена з Томом, який покинув її заради своєї коханки Анни. Розлучення, депресія, проблеми з алкоголем, провали в пам’яті… І життя із начебто звичайного перетворилося на гнітюче печальне.

«Сліпуче сонце, безхмарне небо, немає з ким пограти, нічого робити. Жити так, як я живу на сьогоднішній день, куди важче влітку, коли забагато денного світла і так мало темряви; коли всі гуляють, коли всі кричуще, настирливо щасливі. Це виснажує, людина погано почувається, якщо не приєднується до загального щастя.»

Самотня та втомлена, день за днем вона спостерігає одні й ті ж щасливі моменти чужих сімей, аж поки не дізнається що Меган Гіпвелл зникла. І було б нічого, якби напередодні на подвір’ї ідеальної пари, Рейчел дещо не побачила. Забуваючи про власне життя, тепер вона хоче дізнатися, що ж насправді сталося. Але, як відомо, чуже життя сповнене таємниць не гірше, ніж своє власне.

girl_on_the_train_1280

“Ти не знаєш про неї нічого. Зате вона знає про тебе все.”

Що криється за зникненням Меган? Чому Рейчел не може знову стати щасливою? Чого так боїться Анна? В кожної жінки своя історія, яку Пола Гоукінз пропонує нам розкрити разом з нею. «Дівчина у потягу» – чудовий роман, що захоплює, дивує, вражає.

Нещодавно студія DreamWorks Pictures презентувала фільм «Дівчина у потягу», який створений на основі сюжету книги Поли Гоукінз. То ж враження від книги можна доповнити переглядом цієї стрічки.

thegirlonthetrain_slice

 

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *