Пола Гоукінз “Глибоко під водою”

Тихеньке мирне містечко, а поряд з ним – Затон Утоплениць.  Навколо нього ширяться моторошні легенди, адже зі скелі, яка над ним височіє, десятиліттями стрибали чи падали жінки до темної води. Чи по своїй волі, чи то їх манила якась невідома сила. Зачарована цими переказами, письменниця Нел Ебботт починає писати роман про те, що криється глибоко під водою…

«Глибоко під водою» – другий бестселер від популярної британської письменниці Поли Гоукінз, авторки «Дівчини у потягу». Тривалий час Пола працювала журналістом в газеті «The Times», де висвітлювала бізнес-тематику. Згодом працювала позаштатним працівником у низці видань, а в 2006 році написала книгу фінансових порад для жінок — «The Money Goddess» («Богиня грошей»). Хоча справжнього розквіту її письменницька кар’єра зазнала в 2015 році, коли у світ вийшов її перший роман-трилер «Дівчина у потягу». У 2017 році авторка представила свій другий роман – «Глибоко під водою» (Into the Water). Український переклад від Книжкового Клубу «Клуб Сімейного Дозвілля» вийшов незабаром після світової прем’єри, влітку 2017 року.

Отож, поговоримо про книжку. За сюжетом, до містечка Бекфорд повертається його колишня жителька і письменниця, Нел Ебботт. Вона зачарована дивними і моторшними історіями про Затон Утоплениць – невеличку заводь на місцевий річці, що тече під скелею. Письменниця прагне написати історію про жінок, яких забрала глибока вода – когось скидали за те, що вони були відьмами, хтось ішов на смерть за власним бажанням, а когось навіть вбивали. Місцевим жителям не надто подобалось, що хтось копошиться в їхньому минулому, адже для багатьох  ті історії завдають болю.

Невдовзі гине й сама письменниця – її тіло знаходять в затоні. Подбати про доньку загиблої приїздить сестра Нел – Джулс, та, з якою вони не розмовляли тривалий час і між якими була своя власна ворожнеча. Джулс опечалена тим, що сталось з її старшою сестрою, адже та не боялась води і любила плавати в затоні, та й ідея з самогубством видається їй дивною.

За розслідування беруться детективи Шон Таунсенд, місцевий житель, чия мати теж втопилась у цьому затоні, та Ерін Морґан, новенька із Лондона. Але чим глибше вони просуваються в цій справі, тим темнішим стає все навколо – з глибин виринають спогади, нові історії та моторошні деталі. Не дарма ж треба берегтись тихої води, адже ви не знаєте, що ховається під нею.

«Глибоко під водою» – доволі цікаво написаний роман з елементами детективу. Герої живуть своїм життям, відчувають біль втрати, мандрують власними спогадами, роблять здогадки і припущення, розкривають не надто приємні секрети. І все кружляє навколо Затону Утоплениць, оповитого таємницями і містикою. Бо чи справді жінки самотужки кидались зі скелі, чи, може, від них просто позбувались як від небажаних?

Загалом книга легка для читання, з деталізовано описаною похмурою місциною, що додає деякої реальності твору. Сподобається тим, хто любить копирсатись в таємницях та шукає всьому причини. Ну, і обережно, в книзі присутня ненормативна лексика! Моя оцінка – 4/5.

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *