Ніна Джордж “Маленька паризька книгарня”

«Маленька паризька книгарня» – це книга про любов, про книги, про життя. Вона наповнена французькою романтикою, ароматом хрустких круасанів та шурхотом книжкових листочків. Ця книга чарівна, захоплива, в дечому філософська, і така життєва.

«Маленька паризька книгарня» – це відомий роман від німецької письменниці Ніни Джордж, бестселер за версією New York Times та Spiegel. Роман був виданий в Німеччині в 2013 році під назвою «Das Lavendelzimmer» («Лавандова кімната»). А в 2015 він з’явився під назвою «The Little Paris Bookshop», і відтоді був перекладений на 28 мов, а кількість проданих примірників вже досягла позначки в пів мільйона. В Україні цей роман перекладено Ольгою Захарченко і представлено видавництвом «Наш Формат».

Ніна Джордж – письменниця, лауреатка премій DeLiA та Glauser-Prize, авторка 26 книг, серед яких як романи, так і детективи, адже пише вона під трьома різними псевдонімами. Під псевдонімом Ана Вест вона пише про кохання, сексуальність та еротизм, як Ніна Крамер вона видала друком трилер, а спільно із своїм чоловіком під псевдонімом Джин Багнол створила низку детективних романів. Окрім книг вона пише статті для відомих журналів та газет, таких як Cosmopolitan, Penthouse, TV Movie, Frau im Trend.

«Маленька паризька книгарня» стала її першим романом-бестселером. Написала вона цей роман після смерті свого батька – найбільшого поціновувача її творчості, якому вона його і присвятила. Вважають, що він є напів-автобіографічним. В ньому вона розказує про «книготерапію», страх смерті і те, як він утримує нас від повноцінного життя. «Маленька паризька книгарня» – це книга не лише про чарівну силу кохання, яке відроджує заново, а й про те, як перебороти свої страхи і стати вільними від душевних терзань.

Про що розповідається в книзі?

Головний герой книги – Жан Одинак, власник книжкової баржі «Літературна аптека». Він живе одинаком, багато читає та складає пазли, працює на своїй книжковій баржі та дружить з двома котами на ім’я Ліндґрен і Кафка.

Він завжди відчував, що книги створюють навколо нього силове поле. На його баржі вмістився увесь світ — будь-яка емоція, місце чи епоха. Йому не треба було мандрувати, адже вистачало спілкування з книгами… 

Він не просто продає книги, він продає ліки для душі. Жан Одинак точно знає як вилікувати почуття – будь-які, від нерозділеного кохання до смутку за домом. Він вміє «читати людей», тому підбирає книги відповідно до стану душі, і знаходить саме ту, яка «вилікує» читача.

Книга — це лікар і ліки в одній іпостасі.

Проте ліків для своєї душі він знайти не може. Двадцять один рік тому його кохана Манон розбила йому серце, і душевні рани досі його тривожать. Його турбують спогади минулого, а єдине, що вона залишила – лист, який він ховає в кімнаті. В її лавандовій кімнаті.

У кожного є внутрішня кімната, де ховаються демони. Тільки відчинивши її і сміливо зустрівшись із тим, що там знаходиться, ми стаємо вільними.

Але одного дня усе змінюється. Після зустрічі з сусідкою Катрін, він наважується прочитати цього листа. А відтак відправитися в подорож до рідного містечка його коханої Манон, в серце Провансу, щоб перебороти свої страждання та віднайти себе.

Разом з ним у мандрівку за втраченим коханням відправляється молодий письменник Джордан, до якого Одинак відчуває батьківську турботу і любов. А згодом до них приєднується кухар Кунео, що навчає їх насолоджуватися їжею не менше ніж чудовими книжками, і письменниця-філософ Санарі, чиї твори допомогли Жану залишатися на плаву протягом стількох років.

Ця книга зачаровує, вона переносить нас до вишуканого Парижу і його мешканців. Ми мандруємо разом з «Літературною аптекою» по бурхливій Сені, насолоджуємося пахощами прованських трав. Це книга про дружбу, кохання та пошук себе. Ця книга полонить серце і душу з першої ж сторінки, вона надихає перебороти свої страхи, більше читати і щиро любити.

Читання — це безкінечна дорога. Це довга, точніше нескінченна подорож, що робить людину терпимішою, більш люблячою і добрішою.

Саме із цієї книги і почався мій книжковий 2017 рік. За приємні враження, цікавий сюжет і список «книжкових ліків» ставлю 5/5.

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *