Мій книжковий 2016 рік

Розпочався вже 2017 рік, а отже і новий книжковий рік. Прочитати заплановано багато – як класичних творів, так і книжкових новинок. А щоб розпочати його добре, пропоную згадати книжки, прочитані в чудовому 2016 році.

Отож, почнімо:

 1. Розпочався рік з новинки від Е.Л. Джеймс “Грей” , яка розкриває пристрасну історію стосунків молодої дівчини Анни та багатого бізнесмена Крістіана Грея, зображеної в її серії «П’ятдесяти відтінків сірого», проте на цей раз історія ведеться від імені Крістіана.
 2. Про постіндустріальне суспільство, в якому книги не читають, а спалюють, розповідається в книзі відомого американського письменника Рея Бредбері «451° по Фаренгейту». Сподіваюсь, до такого наше суспільство не дійде, проте прочитати як не варто чинити з книгами, варто.
 3. Представник американської «біт-літератури» Джек Керуак та його відомий твір «На дорозі». Ця його історія про подорож Америкою двох друзів Сала та Діна вважається автобіографічною, і саме вона принесла йому світову славу і задала новий ритм в літературі.
 4. Далі слідував теж частково автобіографічний роман «Шантарам» від Грегорі Девіда Робертса. Це історія про «порядного бандита» Ліндсея Форда, що втік з австралійської тюрми та переховувався в Індії, де і розпочав нове життя. «Шантарам» – колоритна історія про суть життя, кохання та дружбу, що прикрашена культурою та побутом Індії та Афганістану.
 5. «Тінь гори» – продовження культового роману «Шантарам», що повідає нам подальшу долю австралійця Ліна, більш відомого в Індії як Шантарам. «Тінь гори» – це нові пригоди та нові знайомства на шляху головного героя до кохання та віри в себе.
 6. Ще одна книга від чудової Харпер Лі«Піди постав сторожа». Хоча ця книга була написана раніше за її легендарну книгу «Вбити пересмішника», вона була видана лише в 2015 році. Це продовження історії про Джин Луїзу Фінч, що вже проживає в Нью-Йорку, проте, як завжди, навідується до свого батька Аттікуса до її рідного містечка Мейкомба. Це історія про дорослішання та сприйняття світу таким, яким він є, з усіма його правдами та кривдами.
 7. Про те, чому важливі роки від 20 до 30, і як багато вони значать в нашому житті – розповідає психолог Мег Джей. В книзі “Важливі роки” вона ділиться своїм досвідом роботи в якості клінічного психолога та дослідженнями на тему ствердження особистості, вибору цілей та прийняття рішень. Хоча вона позиціонується як книга для осіб віком 20+, щось цікавеньке звідти зможе почерпнути кожен.
 8. Мабуть наступна книга відома всім дівчатам – Джоджо Мойєс «До зустрічі з тобою», адже влітку 2016 року в кінотеатрах вийшла її екранізація. Це романтична історія про веселу і позитивну дівчину Луїзу Кларк, яка влаштувалася на роботу до Вілла Трейнора, що після аварії прикутий до інвалідного візка. Неочікувана зустріч, різноманітні пригоди, та звісно ж кохання, яке наповнює і не залишає байдужим.
 9. Продовження зворушливої історії про Луїзу Кларк в книзі «Після зустрічі з тобою» від Джоджо Мойєс. На цей раз Луїзі прийдеться допомагати ще зовсім юній дівчині, яка прагнутиме дізнатися більше про свого рідного батька.
 10. Ще одна книга від талановитої Джоджо Мойєс«Один плюс один». Цікава, романтична, та подекуди комічна історія про Джесс Томас та її двох дітей. Хоча в житті головної героїні і наступила чорна смуга, вона не здається і сміливо йде вперед.
 11. І знову Джоджо Мойєс. На цей раз – її роман «Останній лист від твого коханого». Це зворушлива історія про кохання, витримане часом. В книзі переплелися дві епохи – сучасність та 60-ті роки 19 століття. Дві героїні, дві життєві лінії і звісно ж кохання, яке робить щасливими. «Останній лист від твого коханого» – чудовий роман для любителів романтичних історій, вишуканих залицянь та чутливих листів.
 12. Наступну книгу – Роальд Даль «Чарлі і шоколадна фабрика» – я читала англійською. Це історія про пригоди хлопчика Чарлі на шоколадній фабриці ексцентричного кондитера містера Вонки. Дійсно цікава та повчальна книга, яку варто прочитати не лише діткам, а й дорослим.
 13. Зворушлива історія про підлітків Хейзер та Огастуса, що кидають виклик долі. У них рак, проте вони не здаються, і хочуть взяти від життя все, що можуть встигнути – навіть навідатись до улюбленого письменника в гості. Про все це пише американський письменник Джон Грін у своїй книзі «Провина зірок наших».
 14. Ще одна книга від Джона Гріна«В пошуках Аляски», яку я теж читала мовою оригіналу. Ця книга, як і характерно Гріну, також про підлітків-студентів, які люблять різноманітні розіграші та розваги, цінують дружбу та прагнуть кохання.
 15. «Поклик зозулі» – перша книга із циклу оповідей про приватного детектива Корморана Страйка та його вірної помічниці Робін Еллакот. Ця парочка – це нові «Шерлок та Ватсон» з-під пера популярної Д.Роулінг, яка творить під псевдонімом Роберт Гелбрейт. Це майстерно написана історія із цікавим сюжетом, що обов’язково сподобається любителям детективного жанру.
 16. Друга книга Роберта Гелбрейта із циклу про Корморана Страйка – «Шовкопряд». На цей раз детектив разом зі своєю помічницею розслідують вбивство скандального письменника Оуена Куайна. Здається що звичайний собі сюжет, проте вбивство моторошне і знайти вбивцю буде не так вже й легко.
 17. Продовження детективної серії від Роберта Гелбрейта«На службі зла». На цей раз Корморан Страйк отримує дивну посилку від незнайомої особи, і дізнається про ряд моторошних вбивств жінок. Чи може це бути зв’язане з минулим Страйка, чи це хтось із клієнтів його незлюбив і мстить тепер? Інтригуючий сюжет, чудова детективна лінія – все як в найкращих детективах.
 18. Шоколадний роман про шоколад і кохання – «Шоколад» від Джоан Гарріс. Головна героїня Віан Роше разом з донькою Анук приїжджає до маленького містечка Лаксне-Су-Танн і відкриває там шоколадну крамничку. І все це відбувається під час посту напередодні Великодня, у місті, де жителі не люблять привертати до себе увагу. Проте Віан знаходить тут друзів, і розуміє, що щастя – найголовніше в житті.
 19. «Мартін Іден» – творча вершина Джека Лондона. Це роман про моряка Мартіна, що заради кохання до аристократки Рут, прагне досягти слави і стати відомим письменником. Ця історія – це «трагедія одинака, що намагається донести світу істину».
 20. «Куди приводять мрії» – роман Ричарда Метисона, що одразу став бестселером і викликав велику кількість дискусій в літературних і наукових колах. А все тому, що головна тема твору – життя після смерті. Чи існує рай і пекло, куди потрапляє людина після смерті, чи можна там зустріти своїх близьких – про все це розповідає автор у своїй книзі зі зворушливим сюжетом.
 21. В 2016 році я познайомилася з відомим автором історичних трилерів – Деном Брауном. Розпочалось це знайомство із його книги «Янголи і демони», де головний герой Роберт Ленгдон намагається розкрити змову таємного ордену ілюмінатів проти величного Ватикану. Історичні факти, таємниці та містика – все це гармонійно поєдналося в цій чудовій книзі.
 22. Друга книга із серії про викладача симвології Роберта Ленгдона – Ден Браун «Код да Вінчі» – історія про неймовірне розслідування та приголомшливі відкриття вченого щодо Хрестових походів, творів Леонардо да Вінчі та Святого Гралю.
 23. Про масонів, символ мудрості та шлях до неї – розповідає Ден Браун у книзі «Втрачений символ». На цей раз Роберту Ленгдону треба розгадати секрети та віднайти багатства масонів, і зупинити масове викриття їхнього братства.
 24. Четверта книга в серії історій про Роберта Ленгдона – Ден Браун «Інферно». Перенаселення, глобальні захворювання та сутички – наш світ приречений на неминучу гибель. І в цей час, Роберт Ленгдон, шукає відповіді на питання чому він очутився в Флоренції і нічого не пам’ятає про останні два дні, а ще чому його переслідують озброєні люди. А відповідь криється в проекті вченого Бертрана Цобріста, який створив дещо неперевершене, що здатне знищити світ – і зветься це Інферно.
 25. Інформативна інструкція по виокремленню своїх «треба» та «хочу» у книзі Ель Луни «Між треба та хочу». Письменниця, художниця та дизайнер Ель Луна чітко і цікаво пояснює чим ми керуємося в своєму житті, і як зрозуміти чого ми прагнемо насправді та в чому криється наше призначення.
 26. «Поліглот за власним бажанням» – це універсальна збірка порад по вивченню іноземних мов від поліглота та викладача Катерини Матвєєвої. В ній вона ділиться порадами та техніками, які використовує сама та радить своїм учням, розкриває секрети того, як зробити навчання цікавим та успішним.
 27. Очікувана новинка від Джоан Роулінг у співавторстві з Джоном Тіффані та Джеком Торном«Гаррі Поттер і прокляте диття». Це сценарій п’єси, яка розповідає про події, що розгортаються через 19 років після переможної битви за Гоґвортс. Тепер Гаррі Поттер – одружений, батько трьох дітей і працівник Міністерства магії, а його син Албус намагається примиритися із тягарем знаменитого роду та порозумітись із батьком. Проте зловісне минуле вмішується в життя Поттерів, і все летить шкереберть. Це саме те, чого так довго чекали фанати Поттеріади. Не могла дочекатись українського перекладу, тому читала англійською.
 28. Доповнення до Поттеріади – «Фантастичні звірі і де їх шукати» від Джоан Роулінг. Ця книга – це довідник по світу магічних звірів та істот, про яких ми дізналися читаючи історії про Гаррі Поттера. Саме на основі цієї книги Роулінг написала сценарій до однойменного фільму, що вийшов в кінотеатрах восени 2016 року.
 29. «Дівчина в потягу» – бестселер від Поли Гоукінз, що також був екранізований в 2016 році. Це детектив-трилер, в якому головна героїня Рейчел Ватсон, розчарована та покинута, намагається розкрити зникнення жінки Меган Гіпвелл. Адже тільки так вона зможе віднайти правду, і можливо відновити своє власне життя.
 30. Кевін Алан Мілн «Кроки назустріч» – історія про сім’ю, яка переживає не найкращі часи: старшій доньці потрібна пересадка серця, молодші діти постійно сваряться, а шлюб тріщить по швам. Остання надія – сімейна відпустка в бабусиному будинку на березі океану, і цікава гра «кроки назустріч». Це історія про взаєморозуміння, доброту, вдячність та любов до близьких.
 31. Про звички, їхнє функціонування та вплив на наше життя розповідає Чарлз Дахіґґ у своїй книзі «Сила звички». Ця книга – це глобальне дослідження звичок – як маленьких особистих звичок, так і організаційних звичок сучасних компаній та громад. За яким шаблоном формуються звички, як позбутися шкідливих звичок та створити нові здорові – відповіді на ці питання ви знайдете в цій захопливій книзі.
 32. Якщо бажаєте додати трохи креативу та яскравих барв у своє життя, то вам допоможе чудова книга «Кради як митець» від письменника та митця Остіна Клеона. У ній автор ділиться секретами, які допомогли йому та багатьом людям розкрити свій творчий потенціал, внести креатив у своє повсякденне життя та роботу, жити більш неординарно.
 33. Лорен Ґрофф «Долі та фурії» – роман-бестселер про стосунки чоловіка та жінки в шлюбі, про вчинки та жертви, на які вони йдуть заради кохання. Це історія про блискучого драматурга Ланселота Саттервайта та його вірну дружину Матильду, і хоча їхній шлюб виглядає щасливим, насправді він повен таємницями та інтригами.
 34. Роман «Ангел для сестри» від Джоді Піколт – незвична історія про звичайну сім’ю, де найменша донька прагне відстояти своє право на повноцінне життя, і звертається до суду. Чи вийде це в неї, і до чого це приведе – про все це зворушливо пише в своїй книзі талановита письменниця Д.Піколт.
 35. Ще один чудовий детектив-трилер від британської письменниці Рут Веа«У лісі, лісі темному». Це історія про письменницю Леонору Шоу, яка приймає запрошення на дівич-вечір до своєї подруги, з якою не бачилась вже років 10. Звучить трохи дивно, чи не так? Проте вона все-таки відправляється на цю вечірку, що проходить в модерновому скляному будинку поблизу лісу. І ось найцікавіше починається – темної-темної ночі стається вбивство…
 36. Про проблему сексуального рабства неповнолітніх розповідає Яна Матей у своїй книзі «Мар’яна. Продана в рабство». Яна Матей – психолог і соціальний працівник, що створила організацію для допомоги неповнолітнім дівчатам, яких нелегка доля змусила займатися проституцією на вулицях Румунії.
 37. Останньою книгою в 2016 році стала цікава робота журналіста Мюррея Карпентера «На кофеїні», що розкриває суть кофеїну, його вплив на наш організм, і дає відповідь на питання чому ми так любимо каву, чай та колу.

 

Ось таким був мій книжковий 2016 рік. А що цікавого читали ви?

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *