Мій книжковий 2017 рік. Частина 1

54 книги й загалом 18309 сторінок – що ж, книжковий 2017 рік можна назвати насиченим. Тут були й романтичні й душевні історії, захопливі пригоди та містичні оповідки. Але про все по-черзі. Отож, поїхали – перші 27 книг!

1. Книжковий рік розпочався із книги про книги – «Маленька паризька книгарня» Ніни Джордж. Тож, не дивно, що весь рік був книжково-насиченим. Дана книга – це зворушлива історія не лише про чарівну силу кохання, яка відроджує заново, а й про те, як перебороти свої страхи і стати вільними від душевних терзань та відшукати себе. Цікаво, чуттєво, повчально. Моя оцінка – 5/5.

2. Одним з перших товстунців цього року стала книга Донни Тартт «Щиголь». Це історія про хлопчика Тео, який опинився в музеї якраз в той день, коли там прогримів вибух. Враз його життя перемінилося – він залишився майже самотнім, бо загинула його люба мама, але отримав у дарунок картину з маленькою пташкою. Ця картина із щигликом супроводжуватиме Тео все його життя – від юних років до дорослого життя. А разом з нею і ми – авторка пропонує зануритись в атмосферу Нью-Йорка, Лас-Вегаса, Амстердама, ми дізнаємося багато цікавих фактів про мистецтво та антикваріат. І це захоплює, тож варто прочитати. Моя оцінка – 5/5.

3. Життєва й сповнена оптимізмом книга – «Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка» від Фенні Флегг. Читаючи книгу, поринаєш в минуле – в маленьке американське містечко часів «великої депресії», чиїм серцем є кафе «Зупинка» і де господарюють дві чудові дівчини. Саме вони повчають місцевих: що б не трапилося, варто жити, любити й сміятись. Душевна книжка, тому й оцінка 5/5.4. Щоб трохи розрядитись від читання і налаштуватись на творчу хвильку рекомендую почитати, а точніше – переглянути (бо там багато малюнків) книгу Майка Роде «Скетчноутинг. Посібник із візуалізації ідей». Тут розповідається, що таке скетчнотатки, чим вони корисні та для чого їх варто робити. Звичайно, даний посібничок не навчить вас малювати чи створювати шедеври, але точно зародитись у вас бажання гарно й кольорово оформляти свої власні блокноти, записи, нотатки. Моя оцінка – 5/5.

5. В епоху сучасних технологій і значного поширення соціальних мереж варто знати, що таке контент та як формуються контент-стратегії. Тож я спробувала ознайомитись з даною сферою, прочитавши книгу «Основы контентной стратегии» Ерін Кіссейн. Книга інформативна, але мені не надто сподобалася, тому оцінка всього 3/5.

6. Як багато ви знаєте про людське тіло? Знаєте, воно дивовижне. Так само вважає і Гевін Френсіс, автор книги «Дивовижні пригоди всередині тіла». Цікаво й весело автор розповідає не тільки про людське тіло, а й про різні історії та казуси, які траплялися з ним під час його лікарської практики. Якщо ви прихильник подібної літератури, то неодмінно прочитайте. Моя оцінка – 5/5.

7. На хвилі масштабної зацікавленості літературою з еротичним присмаком а-ля «50 відтінків» я прочитала книгу Елізабет Макнейл «Дев’ять з половиною тижнів». Звичайно, у роки її появи на полицях магазинів, книга викликала справжній фурор, та й на стільки сподобалася читачам, що за її мотивами зняли фільм з Мікі Рурком і Кім Бесінджер. Щодо книжки – то вона злегка романтична з добротною долею еротики, але, особисто для мене, вона була якась нежиттєва, й герої розкриті однобоко. Тому всього 2/5.

8. «Книга дзеркал» Юджина Кіровіца – психологічний трилер-детектив. Тут вам і давнє нерозкрите вбивство геніального вченого, і викрадений рукопис, що проливає світло на вбивцю, та ігри з нашою пам’яттю, бо чи дійсно правдою є все те, що ми пам’ятаємо? Досить цікаво та інтригуюче – моя оцінка 4/5.
9. Ще один бестселер. Але на цей раз досить життєвий роман від популярної письменниці Селесте Інг – напружений трилер «Несказане». Сімейна драма, в якій показується, яку силу та вплив на наші життя мають несказані слова, нездійснені вчинки і невиявлені емоції. Чуттєво й зворушливо, тому й оцінка 5/5.

10. Ну, а далі слідує книга славнозвісного Чака Поланіка«Бійцівський клуб». Фільм, знятий за мотивами книги, я ще не бачила, але сама книга мене вразила. Її сатиричний дух, іронічний опис споживацького суспільства та наших вад захоплює і дивує. Книга динамічна й драйвова, тож оцінка 4/5.

11. Ще одна книга Чака Поланіка«Чарівна ти». Книга доволі специфічна, а комусь здасться взагалі дивною. Історія розгортається навколо сором’язливої й такої собі «сірої мишки» Пенні, яку запросив на побачення Максвелл, мільйонер і просто супер-казанова. Пенні гадає що це любов, а насправді – це секс-експеримент. А чим він закінчиться, читайте в книзі. Моя оцінка – 3/5.

12. А ви знали, що кішка теж може стати детективом? Саме так склалося у книзі Сема Гессона «Кошка, которая все видела». По-сусідству вбивають жінку, а за розслідування беруться колишній приватний детектив Джим Глу, його син і фанат детективів Бруно та білява кішечка Мілдред. Ось від кого-кого, а від цієї трійці ніхто не сховається. Моя оцінка – 5/5.
13. «Коли подих стає повітрям» – мемуари відомого нейрохірурга Пола Каланіті. Успішний лікар та вчений, турботливий батько та люблячий чоловік, Пол стикнувся з однією із найстрашніших хвороб людства – раком. Про своє життя і кар’єру, про злети і падіння, про своє лікування і осмислення життя, все це помістилося в мемуарах Пола. Дуже ніжно, проймає аж до сліз. Моя оцінка – 5/5.

14. Ельчін Сафарлі – популярний азербайджанський письменник, автор книги «Расскажи мне о море», яку я читала в 2017 році. Хороша душевна книжка про життєві цінності та добро. Її читаєш – і відчуваєш подув вітру та солоний присмак моря, аромат абрикосів, інжиру та свіжоспечених булочок. За приємне читання, яке подарувала книга, оцінка 4/5.

15. А ось одна із книг у жанрі підліткової літератури, написана популярною письменницею Гейл Форман, – «Если я останусь». Дана книга – історія юної дівчини, яка потрапила в автокатастрофу, але не покинула земне життя, а літає мов ангелик над собою та своїми близькими, спостерігаючи за всім, що відбувається. Саме їй і треба вирішити: чи полинути до своїх загиблих батьків та брата, чи залишитись самісінькою в цьому світі, але живою. Моя оцінка – 4/5.

16. «Дівчата» – епатажний роман молодої американської письменниці Еми Клайн. У романі, що заснований на реальних фактах, розповідається історія дівчини Іві Бойд, покинутої батьками й подругою під час літніх канікул. Саме тоді, від браку уваги та вражень, Іві захоплюється дівчатами із комуни Чарльза Менсона. І це буде саме та комуна, що вчинить жорстокі напади та вбивства, що сколихнуть всю Америку. Моя оцінка – 4/5.
17. І трошки романтики – Ніколас Спаркс та один із його бестселерів «Спеши любить». Романтична історія кохання двох зовсім різних людей, яка змінила їхні життя назавжди. До речі, дана книга екранізована. Моя оцінка – 5/5.

18. На такій романтичній нотці переходимо до популярної письменниці Джоджо Мойєс. Першою її книгою, прочитаною мною в 2017 році, стала збірка коротеньких оповідей «Две встречи в Париже». Ох, Париж – місто кохання. Саме сюди вирушають обидві героїні оповідей: одна на медовий місяць, а інша –на уїк-енд, щоб розважитись. Легеньке чтиво на вечір, тож моя оцінка – 4/5.

19. Раз вже почала писати про Джоджо Мойєс, то далі слідуватимуть інші книги її авторства. На черзі «Дівчина, яку ти покинув». Головна героїня, Лів, втратила чоловіка, а все, що в неї залишилося від нього, – це розкішний модерновий дім, картина з портретом дівчини та досить великі борги. І все б то нічого, якби картину не вирішили повернути собі нащадки художника. Як завжди у Мойєс – ніжно, романтично й зворушливо. Мені сподобалося, тож і оцінка хороша – 5/5.

20. «Ночная музыка» – ще одна книга авторства Мойєс. На цей раз історія розгортатиметься навколо сім’ї, яка залишилася без батька, і вимушена обміняти розкішний куточок Лондона на невеличке селище десь в глибинці. Саме тут і розміщений іспанський дім, вишуканий маєток – ласий шматочок, навколо якого точаться пристрасті. Головній героїні, матері двох чарівних дитяток й колишній музикантці, прийдеться навчитись самій з усім справлятись, щоб знову відродити своє щастя. Моя оцінка – 4/5.

21. Ви любите коней? Тоді вам сподобається книга Джоджо Мойєс «Танцующая с лошадьми». Історія обертатиметься навколо юної дівчини Сари та її коня Бо, які залишились самі-однісіньки, та молодого адвоката, Наташі, яка прихистить дівчинку й тим самим змінить не лише її життя, а й своє. Моя оцінка – 4/5.

22. Ще одна книга даної авторки – «Счастливые шаги под дождем». Як часто ведеться у Мойєс, історія бере початок ще в 1950-х роках, а продовжується вже у сучасний час. Головна героїня Кейт та її донька Сабіна не надто ладнають між собою, тож Сабіну відправляють до бабусі Джой. Саме тут Сабіна відкриває секрети про минуле бабусі, а Кейт отримує змогу стати щасливою. Моя оцінка – 3/5.

23. І остання книга Джоджо Мойєс за 2017 рік – «Где живет счастье». Головна героїня Сюзанна завжди несла на собі тягар, пов’язаний зі своєю рідною матір’ю, і вічно ворогує зі своїм батьком та мачухою, що не покладають на неї надії. І от нарешті вона вирішує показати на що здатна і відкриває кав’ярню-магазин «Емпоріум Сюзанни Піккок». Чи зможе вона відшукати своє призначення і стати щасливою? А про це читайте на сторінках книги. Моя оцінка – 3/5.
24. Із творчістю Елізабет Гілберт я познайомилася лише нещодавно, прочитавши її книгу «Велика магія». Читала я її мовою оригіналу, англійською. Це чудова й захоплива книга для творчих людей, для тих, хто шукає свій потенціал, для тих, хто втратив надію, але хоче її повернути, для тих, хто хоче змінити своє життя і стати щасливим. Книга цікава, тут багато прикладних порад, які авторка демонструє на власному житті. Тож оцінка 4/5.

25. Еліс Гофман «Шлюб протилежностей» – історія забороненого кохання на карибському острові Сан-Томе. Це історія про домашні традиції та звичаї острову. Історія про народження і злет одного із основоположників імпресіонізму, Каміля Пісарро. Цікавий сюжет та неймовірно гарний опис місцевості острова, куди так і хочеться вирушити. Моя оцінка – 5/5.

26. Минулого року я читала книгу Рут Веа «У лісі-лісі темному», тож вирішила прочитати ще щось з-під пера авторки, а саме – її новий психологічний трилер-детектив «The Woman in Cabin 10». За сюжетом молода тревел-журналістка Лора Блеклок вирушає у розкішний круїз по норвезьким фіордам. Це чудова можливість як для кар’єри, бо туди її та інших гостів запросив відомий магнат, а також для відпочинку. Але все складається не надто вдало – одного вечора вона чує, як за борт викидають чиєсь тіло. Але ж ніхто із гостів не зникнув. Тож чи це було насправді, чи це так розгулялася її власна фантазія? Мені історія сподобалася, тож оцінка для книги 4/5.

27. Першу половину книг завершить добра й зворушлива книга «Хранитель забутих речей» Рут Хоган. В основі книги – історія сорокарічної давнини. Доля забрала у Ентоні Пардью його кохану наречену й безслідно зникає медальйон, подарований нею. В пошуках медальйону молодий письменник натикається на різні дрібнички – то ґудзик, то пазл, то парасолька – і складає про них історії. Так він і стає хранителем забутих речей, а вони допомагають йому переживати біль утрати. По смерті він пише заповіт, де передає своїй помічниці Лорі дивне завдання – відшукати власників цих речей. Що з того вийшло, читайте на сторінках книги. Мені сподобалась книга, тож і оцінка 5/5.Ось це і була перша половинка, продовження буде незабаром!

А загальну інфографіку можна переглянути тут.

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *