Максим Шаттам “Во тьме”

У сучасному споживацькому світі панує ієрархія та верховенство влади й грошей. Хто ж ними не володіє – або підкорюється системі, або шукає шляхи її обійти. Так само й злочинці, особливо ті, що ховаються під покровом ночі і коять страшні звірства. Саме про це йдеться в книзі Максима Шаттама “Во тьме”. Пориньте в гущу життя «великого яблука» і пліч-о-пліч станьте в боротьбі нью-йорської поліції зі справжнім демоном.

Максим Шаттам (справжнє ім’я – Макім Гі Сільвен Друо) – французький письменник, автор декількох романів-детективів, що стали бестселерами у Франції. Автор народився у Франції, але в дитинстві часто бував у США, а саме в Портленді – тому це місто доволі часто з’являється в його романах. Ще з юних років він захопився літературою, а пізніше – насолоджувався творчістю Стівена Кінга. Працював у супермаркеті FNAC у відділі «Детективна література», де зарекомендував себе як знавця і познайомився з багатьма видавцями. В 2003 році він опублікував свій перший трилер «Пятое царство» під псевдонімом Максим Вільямс. А в 2004 році – «Душа зла» під псевдонімом Максим Шаттам.  

Автор захоплюється детективним жанром та криміналістикою, і навіть навчається на кримінолога в Університеті Сен-Дені. Максим Шаттам — лауреат премії Sang d’Encre (з французької — Чорнильна кров) і літературної премії Fantastic’Arts.

За його майстерність та блискуче поєднання детективного сюжету з елементами кривавого трилеру його прозвали «французьким Стівеном Кінгом». Він чудово передає атмосферу великих міс, створює незабутніх персонажів, чітко передає дрібниці. Читаючи його твори, ніби поринаєш у вир всіх тих подій і перебуваєш у незрівнянній близькості до смерті, розгадуєш таємниці та заплутані злочини.

«Во тьме» – другий роман із серії «Трилогия зла». В основі цього напруженого детективного трилеру – моторошна історія про зникнення людей. В темряві в Нью-Йорку зникають десятки людей – як зовсім юних, так і дорослих. Вони йдуть по своїм справах, і вже не повертаються. Поліція не має доказів, за які б зачепитися, доки не знаходять в одному з міських парків ледь живу жінку – одну із жертв викрадача. За розслідування береться молодий бруклінський детектив – Анабель О’Доннел.

«… когда Анабель берет дело в свои руки, тогда она блистает, напоминая решительную флорентийскую любовницу на пороге последнего акта драмы.»

В цьому заплутаному і повному таємниць розслідуванні Анабель допомагатиме колишній коп, а тепер приватний детектив і спеціаліст із серійних вбивць, – Джошуа Бролен. В ході розслідування вони стикнуться з справжнім демоном в плоті:

«Похоже, он хочет доказать нам, что поступает по своему усмотрению, что человеческая жизнь для него не имеет никакой ценности. Как будто хочет убедить нас, что является всемогущим … Ему достаточно щелкнуть пальцами, и… мир – его источник, откуда можно черпать сколько и кого угодно. В каком-то смысле он считает себя Богом.»

І хоча над цією резонною справою кропітливо працюватимуть десятки полісменів, не так вже й легко буде виявити особу злодія-викрадача, тим більше якщо за численною кількістю викрадень може критися не один вбивця, а ціла секта.

Дана книга сподобається любителям трилерів, де головний злочинець буде оповитий завісою містики і моторошних вчинків. А також тим, хто полюбляє моторошні гостросюжетні детективи на кшталт творів Роберта Гелбрейта «Шелкопряд» і «На службе зла».

За інтригу, динамічний сюжет і незвичну розв’язку книга “Во тьме” отримує оцінку 5/5.

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *