Майк Роде “Скетчноутинг. Посібник із візуалізації ідей”

Все своє життя ми робимо нотатки, помітки, щось записуємо, конспектуємо. Звичайнісінькі такі собі записи. Проте коли додати до них трохи малюнків, виходить щось неймовірно гарне. Як візуалізувати свої ідеї та зробити своє мислення більш творчим? Про це пише Майк Роде у своїй книзі «Скетчноутинг. Посібник із візуалізації ідей».

Майк Роде – дизайнер веб-застосунків та програмного забезпечення, автор логотипів багатьох американських фірм, талановитий ілюстратор та ентузіаст скетчнотаток. Він проілюстрував такі бестселери як «Rework» Джейсона Фрайда та Девіда Хенссона, «Стартап за сто доларів» Кріса Ґулібо та «Маленька книга таланту» Даніела Койла. А в 2013 році випустив свою власну книжку про скетчнотатки, яка входить до списку 100 найкращих книжок з графіки та дизайну і бізнес-комунікацій на Amazon.

В 2016 році українською мовою цю книгу видав «Книжковий Клуб. Клуб Сімейного Дозвілля» за перекладом Ганни Литвиненко. На 224 сторінках ви побачите безліч кольорових ілюстрацій та цінних порад, приклади робіт відомих ілюстраторів та творчі завдання по розкриттю власного потенціалу скетчнотувальника.

Для кого ця книга?

Ця книга для тих людей, які люблять вести записи щоб зберегти важливу і цікаву інформацію.

І не залежно від того, вмієте ви малювати, чи ніколи не пробували, ви відкриєте для себе можливості того, як зробити свої записи візуально більш інформаційними і легшими для сприйняття.

Про що ця книга?

«Скетчноутинг. Посібник з візуалізації ідей» – це книга про мистецтво зображення ідей та важливої інформації не лише за допомогою слів, а й малюнків.

В книзі «Скетчноутинг», яка сама є великим скетчем, Майк Роде навчить вас користуватися шрифтами, створювати зображення за допомогою кількох найпростіших фігур, а також покаже найефективніші схеми для скетчнотаток.

У книзі акцентується увага на тому, що процес сприйняття інформації складається з трьох етапів. А саме:

  • Слухай – тренуй свій «мисленнєвий кеш»
  • Синтезуй – виділи основне
  • Візуалізуй – використовуй іконографічні малюнки як якір для ідей та метафор

Щоб навчитись слухати варто зосереджувати свою увагу на доповідачеві, уникати та фільтрувати подразники навколо, і зануритись в презентацію. Активне слухання допомагає мозку краще запам’ятовувати інформацію та виділяти головне. І саме це головне і варто занотовувати, використовуючи різноманітне текстове оформлення: діаграми та малюнки, роздільники, стрілки, позначки, рамки і т.д.

Головне правило скетчноутингу – розслабитися й імпровізувати!

І не важливо, чи ви малюєте професійно, чи останній раз тримали кольоровий олівець в школі. Головне – досліджувати зовнішній світ і переносити ваше сприйняття інформації на папір. Навіть звичайне виділення теми лекції іншим кольором чи шрифтом, або ж оформлення списку фільмів чи книг за допомогою стрілочок, пунктирних ліній та найпростіших малюнків – це вже скетчнотатки.

Покінчи з традиціями хоча б на якийсь час і трохи розважся!

Використовуючи прості та наглядні приклади того, як зробити свої записи в блокноті більш зрозумілими та яскравими, вам стане легше сприймати інформацію, ви активізуєте своє мислення і налаштуєте себе на генерацію креативних ідей.

За кольорові ілюстрації, цікаву інформацію та поштовх до творчості, ставлю оцінку 5/5.

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *