Лі Бардуґо “Шістка воронів”

Захоплива історія про шістьох покидьків та одне незбагненне викрадення – «Шістка воронів» Лі Бардуґо.


Лі Бардуґо (Leigh Bardugo) — американська письменниця, авторка популярної фентезійних трилогії «Гриша» (The Grisha Verse, 2012) та дилогії «Шістка воронів» (Six of Crows, 2015), які стали бестселерами «Нью-Йорк Таймс». На своєму сайті авторка розповідає, що при написанні трилогії «Гриша» вона надихалася реаліями дореволюційної Росії, а в «Шістці воронів» – голландськими та скандинавськими мотивами. Тож не дивно, що місто Кеттердам дуже схоже на Амстердам минулих століть з його численними каналами та чарівною атмосферою.

Дилогія «Шістка воронів» складається з однойменної книги «Шістка воронів» та книги «Королівство шахраїв» (Crooked Kingdom). Що ж, наразі розповім про першу книгу серії.

На кількох землях, помережаних морями живуть різні народи. І, як зазвичай, вони не тільки живуть в мирі й торгують крамом, а й інколи воюють один з одним, особливо гриші, наділені неймовірними силами, та фієрданці, могутній войовничий народ.

Історія розгортається на острові Керч, а саме – в торговому містечку Кеттердам, де серед численних банд, що займаються грабежем та азартними іграми, орудує Каз Бреккер – ватажок банди покидьків.

Кримінальний геній, безжальний і аморальний. Його називали Нечисторуким, бо не було такого гріха, який би він не скоїв за винагороду.

Саме завдяки такому хисту йому й пропонують виконати спеціальне завдання – викрасти Бо Юл-Баюра, шуецького вченого, який розробив загадкову формулу. Завдяки їй можна зі звичайної рослини-енергетика юрди виготовити наркотик – юрду парем. Наркотик наділяє людину неймовірною силою, а якщо його прийме гріша – людина, наділена незвичними можливостями, то її сили стають безмежними.

Однак, завдання не із легких, бо Юл-Баюра заточили у фієрданській в’язниці, що славиться своєю неприступністю. Ох, які тільки діла не провертав наш кримінальний геній Каз. Тож, за певну винагороду він погоджується виконати це завдання. І оскільки воно непросте, тож і команду в поміч треба не просту.

Йому знадобитися дуже особлива команда – група відчайдухів, які не злякаються реальної можливості не повернутися із цього завдання живими. 

На допомогу Нечисторукий кличе відважну шпигунку-акробатку Інеж і майстерного стрільця Джаспера. Долучається до команди й могутня гриша-серцетлумачниця Ніна і сміливий дрюскеле Матяс, і кмітливий та обізнаний в науках крамарик – Ван-Ек.

Ось така барвиста команда – “шістка воронів” – вирушить на здійснення майже неможливої місії.

Сюжет цікавий і насичений, події розгортаються динамічно, тож з героями точно не засумуєш. Кожен персонаж, який спочатку може здатись звичним і поверховим, протягом історії розкривається з усіх боків. Вони пізнають, що таке дружба і зрада, що таке біль і кохання. Вони навчаються сприймати свої слабкості та опиратися на свої сильні сторони. А разом з ними того навчаємось і ми.

Ми заглиблюємося в гущу подій, нас разом з героями накриває хвиля емоцій та почуттів, аж навіть сироти по руках дріботять. Особливо мені прийшлися до смаку описи всіх тих місцин Кеттердама – вуличок, закутків, будинків, – що нагадало мені атмосферу серіала “Табу”. А це, погодьтеся, додає ще більшого шарму історії.

«Шістка воронів» – вигадлива й майстерно закручена історія, яка заволодіває уявою та дарує задоволення. Моя оцінка – 5/5.


Зображення: organized chaos

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *