Ліян Моріарті “Велика маленька брехня”

Життя – складна річ, і без секретиків ну ніяк. Проте, інколи приходиться щось і замовчувати, приховувати. Подекуди це маленька й невинна брехня, інколи велика й жахлива, або ж як у Ліян Моріарті«Велика маленька брехня».

Ліян Моріарті (Liane Moriarty) – популярна австралійська письменниця, авторка кількох бестселерів. За освітою, Ліан – маркетолог, та перед тим, як заснувати власну компанію, вона деякий час пропрацювала у видавничій компанії. Потім доволі довго працювала фрілансером, створюючи рекламні тексти.

Але, як каже сама письменниця, її хобі – написання історій. Навіть в дитинстві вона за 1 долар написала для тата роман, причому в 3 частинах, – The Mystery of Dead Man’s Island.

В 2004 році, в рамках своєї випускної роботи на отримання звання магістра, вона написала книгу Three Wishes.

Невдовзі з-під її пера з’явилися ще 5 романів – The Last Anniversary, What Alice Forgot, The Hypnotists Love Story, The Husband’s Secret («Таємниця мого чоловіка»), Big Little Lies («Велика маленька брехня») та Truly Madly Guilty.

Як тільки книга «Велика маленька брехня» вийшла у світ у 2014 році, вона одразу потрапила до списку бестселерів New York Times, а права на екранізацію придбали Ніколь Кідман та Різ Візерспун.

В українському перекладі книга представлена видавництвом «КМ-Букс».

В основі книги – історії життя трьох зовсім різних, не схожих одна на одну жінок: різні віком, статусом і стилем життя, і кожна має свої секретики.

Меделін – впевнена в собі й вольова, переживає кризу середнього віку та конфлікт зі старшою донькою. Проте, що б не сталося, завжди знаходить вихід із ситуації і, мов левиця, відстоює свою позицію.

Вродлива й чутлива Селеста – одна з тих жінок, якою всі милуються і захоплюються. Вона має двійко синів та багатого чоловіка і здається доволі щасливою. Хоча, як то кажуть, щастя не в грошах.

І, нарешті, Джейн – молода матуся-одиначка, що лише нещодавно приїхала до цього містечка на березі океану. Вона трохи боязка і невпевнена в собі, та шукає щастя для себе й синочка у цьому прекрасному райському місці.

Так ось, три представниці прекрасної статі, три долі, три життєві історії. Що ж їх поєднує? Та майже нічого, окрім того, що їхні дітлахи разом ходять до місцевої школи. Проте, щось їх зближує, – віра на краще і щасливіше життя. І, звісно ж, у кожної свої секретики. Куди ж без них, адже вони й призведуть до неочікуваної трагедії.

Хоча може здатись, що це звичайний роман про жінок і для жінок, тут все набагато цікавіше. Це і книга про шлюб та сімейне життя, про дружин і чоловіків, батьків і дітей, про любов і ненависть, про ніжну турботу й нечуване насилля.

«У кожних стосунках є свої глюки. Свої хороші і погані моменти».

Як підсумок:

  1. В книзі різнобічно показано психологію шлюбу та сімейних стосунків. Тому вона сподобається прихильникам сучасних романів, наповнених сімейними драмами і таємницями. Їх тут доволі багато, тому сумно не буде.
  2. Гарно витримана інтрига, з кожною сторінкою все глибше і глибше поринаєш у круговерть подій, і прагнеш знайти істину. Ще й на додачу неочікувані повороти сюжету.
  3. Сподобалось те, що в книзі підіймались стосунки батьків і дітей, проте не тільки в звичному нам вигляді, а в трохи іншому ракурсі, ще й зачіпалась тема булінгу та насильства.

Загалом, книга сподобалась. Написана цікаво і життєво. Тому ставлю оцінку 5/5.

P.S. Щоб доповнити враження від книги, рекомендую переглянути однойменний серіал від HBO з блискучими зірками в ролі головних героїнь – Ніколь Кідман, Різ Візерспун, Шейлін Вудлі.

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *