Лорен Ґрофф “Долі та фурії”

Лотто, завжди вважавший себе яскравим Сонцем, раптово зрозуміє, що був лише жовтим карликом на орбіті невидимої зірки – чорного гіганта.

«Долі та фурії» (рос. «Судьбы и фурии», анг. «Fates and Furies») – роман американської письменниці Лорен Ґрофф (Lauren Groff), що вийшов друком в 2015 році. Так само, як її попередні романи («Чудовиська Темплтона» та «Аркадія»), роман «Долі та фурії» був високо оцінений критиками та читачами, потрапив до списку бестселерів The New York Times та став книгою року на Amazon.com. До речі, роман числиться у списку улюблених книжок колишнього президента США Барака Обами.

В Україні книга представлена в українському перекладі видавництвом «Наш Формат» та в російському перекладі від Книжкового клубу «Клуб Сімейного Дозвілля». Саме в другому варіанті я й читала книгу.

Про що книга?

«Долі та фурії» – це роман про стосунки, і те, що об’єднує людей в шлюбі. Життя драматурга Ланселота «Лотто» Саттервайта сповнене юнацькими трагедіями, коханням з першого погляду, богемною круговертю, стрімким кар’єрним злетом. І разом з ним, ось уже протягом 25 років, його  пристрасна та вірна дружина Матильда.

«Любовь разворачивается в человеке так стремительно и мощно, так быстро проникает во все, что его окружает».

Проте це всього лише блискуча обгортка, за якою криються таємниці, брехня, інтриги. Щасливий шлюб може бути не таким вже й щасливим.

«Счастьем можно пропитаться, но не насытится».

Здавалося, що Матильда все життя провела в тіні свого блискучого чоловіка, граючи другорядну роль. Але все не так – може це Лотто був лише іграшкою в руках його жінки?

«Лотто вдруг показалось, что он весь опутан какими-то сверкающими серебряными нитями – они тянулись от его рук, ног, пальцев на них, даже мышц рта – к указательному пальцу Матильды. И она двигала этим пальцем по собственному усмотрению, вырисовывая узоры и заставляя Лотто плясать под свою дудку…»

Ця книга – це занурення в життя двох людей, які поєдналися в шлюбі. Дві частини роману  – це два різні погляди на одне спільне життя. Це Долі, які визначають життєвий шлях, та Фурії, які терзають душу за злочини.

Чому варто прочитати?

По-перше, це сучасний бестселер, що потрапив до фіналу Національної книжкової премії в США та премії Kirkus.

А по-друге, роман цікаво написаний. Лорен Ґрофф з ретельністю сімейного психолога розкриває перед нами шлюб, та стосунки головних героїв, зазирає в їхнє минуле та витягує з шафи старі скелети. В романі контрастно зображені чоловік та дружина, їхній ззовні ідеальний шлюб, в якому криються таємниці та душевні переживання. А це, погодьтесь, доволі інтригуюче.

Загальна оцінка – 5/5

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *