Остін Клеон “Кради як митець”

«Кради як митець. Креативні «фішки», про які тобі ніхто не розповість» (англ. “Steal Like an Artist: 10 Things Nobody Told You About Being Creative”) – популярна книга від Остіна Клеона. «Кради як митець» потрапила до рейтингу бестселерів за версією The New York Times та високо оцінена критиками.

Остін Клеон – відомий американський письменник та митець, чиї твори надихають та мотивують.  Його роботи можна знайти на сторінках таких відомих видань як The Wall Street Journal та The New York Times. Автор відомий по всьому світу завдяки своєму креативному та неординарному мисленню, його книги стають бестселерами та перекладають більше ніж на 12 мов. Остін проводить семінари з творчості у таких всесвітньо відомих компаніях як Google, Pixar, TEDx. Саме участь в таких креативних зібраннях і надихнула його на написання книги «Кради як митець», де він ділиться порадами про те, як звільнити свою творчість.

В своїй книзі автор залюбки ділиться порадами, які змінили його життя та кар’єру. Він адресує їх всім, хто намагається впустити трохи креативності у своє життя та роботу. Книга складається із 10 розділів – порад, або так званих креативних «фішок». Остін розповідає як він проходив свій творчий шлях, ким і чим надихався, як організовував своє щоденне життя.

Ось деякі з його порад, що найбільше мені сподобалися:

  1. Ми – це суміш того, що ми впускаємо в своє життя, це те, чим ми надихаємося. Як казав німецький письменник Ґете: «Ми маємо форму й вигляд того, що любимо». Остін Клеон рекомендує наслідувати тих, ким ми захоплюємося – своїми батьками, рідними, друзями, або ж вченими, акторами, співаками, бізнесменами, спортсменами тощо. Копіюючи своїх героїв, надихаючись ними, ти додаватимеш часточку себе у все тобою створене (картину, музику, твір, бізнес-ідею тощо) і відповідно творитимеш щось нове і оригінальне.

«Кради не просто стиль, кради спосіб мислення, що стоїть за цим стилем. Ти не хочеш скидатися на своїх героїв, ти хочеш бачити як вони.»

%d0%bc%d0%b8%d1%82%d0%b5%d1%86%d1%8c-1

  1. “Митець – це колекціонер”, тому ми маємо шукати, збирати, колекціонувати різну інформацію, що нас захоплює. Автор радить цікавитись світом в якому ми живемо, постійно навчатись, багато читати, шукати і відкривати щось нове.

«Завжди читай. Книга – це лінза, крізь яку можна глянути на світ.»

  1. Остін стверджує, що не варто довго чекати і відкладати свої креативність і бажання на потім, варто взяти себе в руки і почати робити це прямо зараз.

«Малюй те, що хочеш споглядати, почни свою справу, коло якої хочеш працювати, грай музику, яку хочеш чути, пиши книжки, які хочеш читати, створюй вироби, якими хочеш користуватися – роби те, що хочеш бачити виконаним.»

  1. «Не залишайте свої поривання без уваги!»

Жити креативно не означає завжди сидіти перед мольбертом, чи за музикальним пристроєм, чи перед комп’ютером… Жити креативно означає міксувати свою творчість із реальним рутинним життям. Коли відчуваєш, що виснажуєшся рутиною – займись творчістю, коли не знаходиш нових ідей – займись повсякденною роботою: помий посуд, прибери в кімнаті, вигуляй собаку і т.д. Адже геніальні ідеї часто приходять в той момент, коли ти займаєшся звичайними домашніми речами.

%d0%bc%d0%b8%d1%82%d0%b5%d1%86%d1%8c-2

  1. Коли ми довгий час займаємося одним і тим же, то нашому мозку стає надто комфортно в повсякденному оточенні. Тому потрібно його поставити в незручні для нього умови – провести час в іншому середовищі, серед інших людей, які займаються не тим, чим займаєшся ти. І в цьому допомагають подорожі. Тому, якщо ви відчуваєте, що застряли в комфорті – гайда подорожувати!

«Подорожі змушують нас подивитися на світ по-новому, і через це наш мозок починає працювати на всю потужність.»

  1. Інколи щоб розвинути свою креативність варто побути трохи нудним. Це означає, що варто впорядкувати своє життя, створити певний план дій, завести календар. Адже краще щодня потроху займатися своєю творчістю, і вже за певний період часу створити щось грандіозне, ніж одного разу зануритись в море творчості і потонути в ньому з руками-ногами. Тому Остін Клеон рекомендує завести власний календар, поділити свою творчу роботу на щоденні шматочки. І щодня, виконавши заплановану роботу, закреслити клітинку. Це мотивуватиме тебе йти далі, і не переривати ланцюжок.

“Заведи календар. Закреслюй клітинки. Не переривай ланцюжок.”

 

Це звісно, всього лише деякі цікаві моменти з такої захопливої книги як «Кради як митець».

Якщо після них вас не зацікавила книга, то ось вам ще причини, чому її варто прочитати:

  1. «Кради як митець» – це своєрідний ілюстрований посібник для тих, хто хоче зробити своє життя креативним, цікавим та захопливим. Це книга для тих, хто любить творчість, хто має хобі, хто відритий для всього нового. Це книга для тих, хто прагне розвиватись.
  2. Ця книга надихне вас зробити своє буденне життя веселішим і різнобічним. Остін Клеон показує, що вам необов’язково бути супер-пупер талановитою особою, щоб зробити своє життя креативним і почати щось творити. Вам варто просто захотіти цього і дотримуватись бодай декількох його рекомендацій.
  3. Книга покаже вам, що кожне захоплення варте уваги, і що нічого соромливого немає в тому, щоб наслідувати когось із відомих людей, чи почати навчатись чомусь новому, якщо ви вже закінчили школу/університет. Ми навчаємось все життя, і творити можемо в будь-якому віці.

Загальна оцінка – 5/5

В українському перекладі книга «Кради як митець» видана видавництвом «Клуб Сімейного Дозвілля», в російському – видавництвом «Манн, Иванов и Фербер».

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *