Книжковий 2019 рік виявився не надто багатим – всього 25 книг і 8896 сторінок. З них 16 книг українською, 5 російською та 4 англійською мовами. А все-таки, він був цікавим і захопливим. Тому коротко розповім про усі ці чудові книжки.

Написана книга у формі листування, тож якщо ви ще не знайомі з таким форматом – це хороший варіант, щоб розпочати знайомство. Мила й зворушлива історія про молоду письменницю Джулієт, яка шукає сюжет для нової книжки та… знайомиться із товариством дивакуватих книголюбів. У сюжет вплітається тема війни та життя після неї, однак попри певну трагічність історії у ній звучить – надія є і її не треба втрачати.
Це – історія про серію жахливих, однак не менш дивних вбивств. Чому дивних? Бо кожну жертву вбивця обирає за допомогою абетки – і надсилає детективу листа, в якому пише коли пролляється кров наступної жертви. Проте ні поліції, ні геніальному Пуаро ніяк не вдається вирахувати хто ж буде наступною жертвою. Однак ланцюжок доказів все ж таки наводить Пуаро на слід…
Тож чи вдасться Пуаро розгадати таємницю, знайти убивцю і врятувати людей?


Це вже четверта книга із серії. На цей раз до Корморана звертається юнак, який розповідає, що ще малим став свідком убивства, однак не може пригадати усі деталі. Справа цікава, однак робота не стоїть на місці – і детектив береться за справу одного члена британського Парламенту, якого шантажують. Як виясниться у ході справи, ці дві, здавалося б зовсім не схожі історії, якимось чином матимуть спільні деталі. Ух, буде цікаво…
Матеріал поданий цікаво і переносить читача у вир тогочасних подій – ви прогуляєтеся вуличками, де крокувала сама Шанель, дізнаєтеся, що надихало майстриню моди, де вона черпала сили, кого любила і ненавиділа. Біографія Коко Шанель сповнена цікавими фактами, однак вони подані не просто як сухі факти, а обрамлені художнім доповненням, яке дозволяє відчути атмосферу, у якій творила легендарна Коко.


А хто ж вони, гейші? Майстерні танцівниці, акторки чи співачки? А може служнички, що знають заварити смачний чай? Чи все таки елітні повії, що знають все про мистецтво кохання? Питань є багато, та й відповідей теж.
Про всі красоти та незгоди життя гейші ми можемо дізнатися саме з цієї книги – з історії дівчинки Нітти Саюрі з маленького рибацького селища, яка за примхою долі стала однійєю з найкращих гейш Японії.
Ця книга – це розповідь про сім’ю, яка стоїть на порозі краху: чоловік з дружиною розлучаються, а стосунки з єдиним сином вкрай погіршуються. Але чи можна все налагодити й зцілити? Сім’я вирушає у свою останню подорож разом – Велике турне Європою, щоб провести гарно час і спробувати знайти відповідь на питання «що таке любов» і «в чому криється щастя». Добра й оптимістична книжка про кохання, про батьків і дітей, про різні характери та погляди на життя.


Він занурює читача у страхітливий альтернативний світ – світ, де у Другій світовій війні союзники зазнали поразки, нацисти захопили Нью-Йорк, японці контролюють Каліфорнію та усе західне узбережжя США, а Африка стала «піддослідним кроликом» для нацистів. Однак у центральній буферній зоні, яка ділить нові наддержави, живе автор підпільного бестселера – «людина у високому замку», чия книга пропонує нове бачення реальності. Бачення того, як фашизм подолано і мільйони зневірених отримали надію.
Але який світ справжній і чи він не вигадка?
Це – історія, що розгортається навколо класичного подружнього конфлікту, однак вона передається з глибоким «берґманівським» психологізмом і граничною напругою.
Роман складається з п’яти частин — п’яти розмов, що нагадують постановку театральних сцен. Спочатку автор описує нам оточення, де відбувається дія, потім знайомить нас із персонажами, а згодом – додає діалоги – розмови й роздуми героїв щодо любові, ревнощів, зради, відчуття провини, тривоги.


За сюжетом спецагенти ФБР викривають «сад» неподалік великого маєтку. Але це не просто сад – це місце, де живуть викрадені молоді жінки, на спинах яких витатуйовані зображення метеликів. Їх утримує тут садівник – жорстокий збоченець, одержимий колекціонуванням унікальних експонатів дівчат-метеликів. Одна дівчина, якій вдалося вціліти, розповідає історію про дівчат-метеликів і «турботливого» колекціонера.
Приготуйтеся, буде страшно…
Історія розгортається у 1960-ті роки у штаті Міссісіпі, США. Молода дівчина Скітер повертається до рідного містечка Джексона, де прагне розпочати свою письменницьку кар’єру – і вирішує зробити дещо незвичне: написати про чорношкірих жінок і розповісти усьому світові як їм живеться на півдні штатів. Це доволі сміливий вчинок, адже в тогочасній Америці життя чорношкірих було ох яким несолодким, а справедливості було годі й шукати. Однак дві жіночки-служнички вирішують допомогти Скітер пролити світло на правду.

12. Наступна книга із серії про людське тіло – «Viva la vagina. Хватит замалчивать скрытые возможности органа, который не принято называть» Ніни Брікман та Еллен Стекен Даль. Ця книга написана молодими лікарками-студентками, які вирішили прямолінійно і без секретів розповісти усю правду про жіноче тіло. Без міфів і забобонів, а навпаки із гумором, авторки розповідають про жіночу репродуктивну систему та органи, які її формуються, про жіноче здоров’я та задоволення від сексу, про гігієну та контрацепцію. Можливо, щодо висвітлення деяких питань авторки підійшли занадто скрупульозно, але все-таки книга цікава і варта для прочитання кожній дівчині та жінці.


13. Ну і трішки психології – Ерік Берн «Ігри, у які грають люди». Доктор Ерік Берн зазначає, що ми, навіть цього не усвідомлюючи, постійно граємо в ігри – і не у звичні «хованки» чи «доганялки», а в ігри, які визначають наш статус у житті. Це можуть бути сімейні ігри, ігри з друзями, подружні та сексуальні й ще багато інших.
Автор описує на прикладах про те, якими ці ігри бувають, а також дає поради, як розпізнати ігри і як протистояти прийомам маніпуляції та втягнення у небажані ігри. Хоча ця книга і не нова, однак розкриває певну сутність людських поведінки та вчинків.
Автор книги – літературознавець, критик і викладач, – проведе вас у цікаву мандрівку різними жанрами та творчістю відомих письменників.
Впродовж цієї мандрівки автор розповідатиме, як читати книжки та краще розуміти їх – як вловлювати приховані сенси, знаходити зв’язки між текстами і творами та, врешті-решт, як отримувати задоволення від читання класиків. Буде цікаво.


Літо добігає кінця, і на горизонті вже майорить довга і холодна зима. «Зима близько» – як кажуть Старки із Вінтерфела. Однак ми з Еддардом Старком вирушимо на південь, до Королівської гавані, де він стане радником короля Роберта. Ох і нелегка ця ноша, як ми знаємо. Тим паче коли на Залізний трон зазіхає молодик-дракон із роду Таргарієнів.
Тож приготуйтеся, буде цікаво і не менш захопливо, ніж у серіалі.
То кому ж вірити? Авторка майстерно подає нам історію з вуст обох героїв, щоб ми самі обрали на чиєму ми боці. Як прочитаєте книгу, то обов’язково доповніть враження переглядом однойменного фільму.


Ця історія повна сарказму і чорного гумору, автор зосереджує увагу навколо жорстокості та абсурдності війни, висміює ідіотизм та користолюбність військової бюрократії. Ця книга, попри свою тему, у дечому оригінальна і комічна, і вважається одним із кращих літературних творів ХХ століття. Якщо буде цікаво, то перегляньте серіал, знятий за мотивами книги.
Книга переносить нас у світ, де люди зі срібною кров’ю народжені панувати, а люди з багряною кров’ю – приречені бути рабами. Головна героїня Мара — дівчина з багряною кров’ю, що самим фактом свого існування ставить під сумнів справедливість предковічного ладу й одразу стає символом боротьби за права пригноблених багряних.
На цей раз Мара опиняється у полоні короля Мавена – у самому вирі придворних інтриг, маніпуляцій і несподіваних політичних союзів. Однак вона не здається і не падає духом, адже її друзі на волі розгортають масштабну боротьбу.


Хоча коротка проза мені не так до вподоби, як великі романи чи їхні серії, однак читати ці історії було доволі цікаво.
20. Наступна книга – історія про творчу кризу, родинні стосунки та сподівання на краще. «Куда ты пропала, Бернадетт?» Марії Семпл.
Ця історія про талановиту архітекторку, ексцентричну жінку та маму-дивачку (ну бо вона назвала доньку Балакрішна, хіба не дивно?) – Бернадетт Фокс. І от її донька, яку ласкаво називають Бі, забажала за відмінне навчання отримати сімейну мандрівку до Антарктиди. Але за кілька днів до поїздки мама зникає. Все перевертається догори дриґом і всі вирушають на пошуки Бернадетт. Хіба могла вона безслідно зникнути? А чи не вирушила вона самотужки до холодного континенту? Беріться за книгу, щоб дізнатися.


21. Дейв Еггерс «Сфера». Уявіть собі середовище тотальної справедливості та всеохопного щастя, де приватність вважається крадіжкою, а таємниці – брехнею. Отакий ідеал суспільства створила компанія-монополіст «Сфера».
Головна героїня Мей Голланд влаштувалася на роботу до «Сфери» і тепер її успіх та статус залежить від кількості «цвірків» у соцмережі, а кожен крок фіксується камерами. Стоп, а хіба це не схоже на світ, у якому ми тепер живемо?
Антиутопічний роман, який змусить задуматися про життя у цифрову еру і те, чи дійсно ми хочемо усім ділитися. Доволі інтригуюче.
22. Майк Вікінг «Hygge. Секрет датского счастья» – саме та книга, яку варто читати у зимовий період, коли надворі похмуро і холодно, а вдома хочеться створити атмосферу затишку.
Вже неодноразово данці займають перші місця у рейтингах за рівнем щастя. Як їм це вдається? – запитаєте ви. А ось як – вони створили свою життєву філософію, яка допомагає створити атмосферу спокою, тепла і гармонії – хюге. І ось про те, що це за річ така хюге і як досягти цієї хюгної атмосфери розповідає Майк Вікінг, засновник Інституту дослідження щастя у Копенгагені.

23. Наступна книга у продовження теми хюге – Майк Вікінг «Lykke. В поисках секретов самых счастливых людей».
У цій книзі автор визначить і охарактеризує основні риси найщасливіших людей світу. Він розповість про те, як вони додали радості та світла у своє життя, як наповнили його щастям і затишком. Історії та секрети щастя з усього світу – просто перед вами.
Залишиться тільки обрати, які вам до вподоби, і реалізувати їх.
24. «101 далматинець» Доді Сміт – любенька історія про пана та пані Любеньких, у котрих живе пара чудових собак-далматинців — Понґо й Леді.
Звичайно, двома собаками все не закінчиться – невдовзі народжуються цуценята, аж п’ятнадцять. І вони такі миленькі, такі м’якенькі, що Лютелла де Явол навіть жартує, яка б чудова шубка із них вийшла.
Звучить як жарт, але у затишному будиночку Любеньких ніхто й не підозрює, яка небезпека чигає на маленьких далматинців…

Ця книга вдало підійшла, оскільки розповідала про дні напередодні Різдва, коли може трапитися чимало див. Головний герой, хлопчик Фред, сумує за татком, який на війні, й повсякчас допомагає мамі, очікуючи на омріяні подарунки – і, знаєте, якщо мріяти й робити хороші справи, усе може скластися, як треба.