Кейт Аткінсон “Руїни бога”

“Руїни бога” – сімейна сага, помережана темою війни й батьківства. Звучить нудно? Та ні, особливо якщо це робота пера Кейт Аткінсон, яка так майстерно грається з часом, що нудно не буде. 


Кейт Аткінсон – популярна британська письменниця, володарка Уітбердовскої премії та кількох премій Costa Book Award. Майстриня літературного слова вже склала до свого доробку кілька відомих творів – «За лаштунками в музеї» (Behind the Scenes at the Museum), «Життя за життям» (Life After Life), «Руїни бога» (A God in Ruins) та серію детективних романів про Джексона Броуді.

Популярність її творам приносять захопливі й непередбачувані сюжети, чудово прописані лінії головних героїв, а також барвистий стиль письменниці, що аж важко відірватись від книги.

Хоч книгу «Руїни бога» вважають продовженням історії, що розгортається в книзі «Життя за життям», ви сміло можете братися за цю книгу як за окремий твір. До речі, обидві книги вже випустило видавництво “Наш формат” у перекладі Ярослави Стріхи. Незабаром на книжкових полицях з’явиться й книга “За лаштунками в музеї”.

Відкриваючи книгу, ми знайомимося з головним героєм – Тедді Тоддом. Ми відкриває завісу його життя – від дитинства, до юності й навчання в елітних школах, війни, подружнього життя й батьківства, і аж до старості.

Однак ця життєва смуга не відкривається поступово, а уривками, та ще й не послідовно. Ну любить Кейт Аткінсон гратись з часом й шматувати історію на дрібки й склеювати її у цікаву мозаїку.

Таке порушення хронології не тільки тримає інтригу, а й дозволяє відкривати героїв поступово й завжди з незвичного боку.

Ми знайомимося з його сім’єю – батьками, сестрами, дружиною, донькою, та навіть внуками. І кожен з них демонструє нам різного Тедді: маминого мазунчика, чудового брата, дбайливого чоловіка, не дуже успішного батька й улюбленого дідуся. Для кожного з них Тедді різний, але по-своєму особливий. Як і кожен із нас.


Книга «Руїни бога» помережана лініями війни, а саме – історіями бомбардування Німеччини англійськими бойовими літаками під час Другої світової війни. Хоч це й не суто книга про війну, але як тут її оминеш, якщо наш головний герой народився під час Першої світової війни й буяв розквітом сил під час Другої. Така трагічна й багатьма нелюбима тема дозволяє розкрити людську натуру, показати моральний вибір героїв, продемонструвати наслідки війни.

Та, врешті, війна- це варварство для всіх сторін: і для невинних, і для винних.

В усій цій барвистій суміші історій головним постає поняття життя, з його численними злетами і падіннями й неочікуваними поворотами долі – про рай та пекло на землі.

Читати книгу “Руїни бога” – мов складувати пазл, більшість деталей якого кольору неба, що символізує свободу й невідомість.

Життєво, цікаво й неординарно – 4/5.

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *