Емма Клайн “Дівчата”

Нам подобається, коли нас люблять, коли нас помічають, коли нами захоплюються, чи не так? А на що ви готові піти заради уваги до себе? Емма Клайн у своїй книзі-бестселері «Дівчата» розповідає про те як мрії про кохання і свободу, прагнення уваги і популярності можуть завести на хибний шлях.

Емма Клайн – молода американська письменниця, родом з Каліфорнії. Вона вивчала літературу в престижному Колумбійському університеті та працювала в журналі New Yorker. А в 2016 році – опублікувала свою першу книгу The Girls – «Дівчата». Книга отримала схвальні відгуки та була номінована на премії від National Book Critics Circle та Center for Fiction’s First Novel Prize. Того ж року книга увійшла в списки бестселерів Sunday Times та New York Times. А за версією відомих видань Evening Standard, Observer і Times, роман став книгою року – 2016.

Роман «Дівчата» очолив списки продажів у США, Великій Британії та Європі. Його перекладено багатьма мовами, права на його екранізацію придбав продюсер «Дівчини з татуюванням дракона» Скотт Рудін, а критики називають його «головним романом десятиріччя».

Не дарма ж авторка отримала за нього аванс у 2 млн. доларів.

На українському ринку книга представлена Книжковим Клубом «Клуб Сімейного Дозвілля» в перекладі Зоряни Дюг.

«Дівчата» – це історія, що спирається на реальні факти і зачіпає тему сексуальної революції та зародження контркультури. Адже 1960-ті роки знаменувалися появою різноманітних хіпі-комун, що сповідували принципи свободи і любові, та не визнавали жодних правил. Однією з таких й була комуна харизматичного Чарльза Менсона«Сім’я», яка більшою мірою складалася із представниць прекрасної статі. Саме дівчата з цієї комуни і вчинили кілька приголомшливих і кривавих нападів в США влітку 1969 року. І хоча з того часу пройшло вже багато років, а Менсон досі відбуває довічне ув’язнення, згадка про ті події досі викликає жах і тремтіння.

Роман «Дівчата» не переповідає деталі реальної історії, але яскраво демонструє ту атмосферу, що спричинила численні культурні зрушення в житті молоді. В центрі сюжету – Іві Бойд, 14-річна дівчинка із заможної родини, що мешкає в престижному районі. Літо 1969 року видалося для неї не найкращим – батьки розлучилися, краща подруга стала чужою, а на носі – навчання в елітній школі-пансіонаті. Юна Іві, що бореться з сумнівами та комплексами,  залишається без дружньої підтримки, батьківської уваги та любові.

«Я була звичайною дівчинкою, і це стало найбільшою причиною розчарування – у мені не стало жодного проблиску величі».

Саме в такому розпачі, гуляючи в парку, її увагу привертають дівчата. В брудних сукнях, зі скуйовдженим волоссям і блискучими дешевими прикрасами. Було в цих дівчатах якась невидима сила, що манила Іві, викликала бажання «бути частиною цього незрозумілого угрупування – вірити, що любов може прийти з будь-якого напрямку». Вони причарували її своєю дикою натурою і небезпечною привабливістю, особливо темноволоса Сюзен. Іві вирішує долучитися до цих дівчат, наслідувати їм та вести життя так, як і вони – жити на покинутому ранчо, носити обідрану одежу, їсти недоїдки, доглядати лам і поклонятися Расселу, лідеру хіпі-комуни і невизнаному генієві музики.

«Моє життя набуло сильного, незбагненного полегшення, я відкрила для себе світ, що виходив за межі мені відомого, знайшла потаємний хід за книжковою шафою».

У лінивій задусі наркотиків, сексу, нічних багать і вторгнень до порожніх будинків вона ставатиме однією із них. І, незабаром, такого роду погоня за їжею, грошима та адреналіном перестане бути лише розвагою.

 «Дівчата» – книга не лише про секту, сонячну Каліфорнію і спекотне літо 1969 року. Вона не лише про секс, наркотики і рок-н-рол, як може здатись. Це книга про юних дівчат, які тонуть в океані власних бажань і комплексів. Про їхню вразливість і залежність – від стереотипів, від чужої думки, і, врешті-решт, від чоловіків. «Дівчата» – не історія про успішних жінок, чи про чисте кохання або міцну дружбу, це історія про ту сторінку із життя, яка навіює змішані почуття та емоції. Це – яскраве зображення психології юних створінь, що жадають уваги і любові. І знаходять їх, проте не там де слід.

Емма Клайн вміло розповіла про спустошених та одиноких дівчат, які потрапляють під вплив не надто правильного оточення і в цій оманливій спокусі щастя втрачають самих себе. За яскраву обкладинку і незвичну історію, що зачіпає тему пошуку свого я, книга «Дівчата» отримує оцінку 4/5.

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *