Еліс Гофман “Шлюб протилежностей”

Чарівний та надзвичайно захопливий роман про конфлікт між особистими бажаннями та соціальними обмеженнями – це «Шлюб протилежностей» від Еліс Гофман.

Еліс Гофман (англ. Alice Hoffman) — американська письменниця, що здобула славу завдяки своєму роману «Практична магія» (1996), який пізніше, через два роки, був адаптований для однойменного фільму з Ніколь Кідман і Сандрою Баллок у головних ролях.

Еліс Гофман – авторка більше ніж тридцяти романів, багато з яких написані в жанрі магічного реалізму й містять елементи магії та іронії, незвичні любовні перипетії. Серед її робіт – популярні романи “Червоний сад”, “Музей незвичних речей”, “Любитель голубів”, вибір книжкового клубу Опри Вінфрі “Тут на землі“, та багато інших.

Роман «Шлюб протилежностей» (англ. The Marriage of Opposites), що став бестселером New York Times, вона написала в 2015 році. Українською мовою він був представлений на початку 2017 року видавництвом «Фабула».

Про що книга?

Вже з перших сторінок книги «Шлюб протилежностей» авторка знайомить нас із барвистим та колоритним острівцем Сент-Томас, що знаходиться в Карибському морі, та його юною мешканкою – Рашель. Вона онука євреїв, які втекли з Європи від переслідувань інквізиції, в її сім’ї панують суворі та вкрай ортодоксальні звичаї. Рашель допитлива та вперта, любить місцеві казки та природу, а вночі мріє про те, як вирушить до Парижа. Хоча про мрії поки варто забути. Як любляча донька, вона погоджується з батьковою пропозицією одружитися зі старшим чоловіком задля порятунку сімейної справи. Ось так Рашель стає матір’ю для чужих, а потім і для власних дітей. І хоча вона не надто щаслива в такому шлюбі, проте віднайшла відраду в дітях.

Незабаром після смерті чоловіка, з Європи на острів приїжджає його племінник, Фредерік, щоб врегулювати питання спадщини. Між ним і Рашель миттю спалахує пристрасний роман, і хоча такі відносини не схвалює церква і родина, закохана пара не в силах протистояти власним почуттям.

«Кохання не можна побачити чи торкнутися, його не можна скуштувати, але воно може знищити, лишити вас у темряві, змінити вашу долю».

Для всіх навколо вони стають паріями, але їхньому щастю це не стає на заваді. В їхньому шлюбі поєднуються рішучість і ніжність, сила духу та доброта, стриманість та пристрасть, страждання і блаженство.

«Дехто вважає, що пекло і рай не дуже далеко одне від одного. Вони не на протилежних кінцях світу, вони лише за крок».

Саме в цій родині і народжується Каміль Піссарро, майбутній талановитий художник-імпресіоніст. Він перейняв від матері впертість і любов до всього нового. Каміль легко знаходив мову зі звичайними людьми та відкрив для себе небачену красу природи. Він бачив світ як вічний танець світла й темряви, форми і простору.

«Шлюб протилежностей» – це не лише насичена цікавими моментами історія жінки, яка бореться за своє кохання і щастя. Це і розповідь про сім’ю та її протиріччя, про вчинки й секрети, які впливають на її життя. І про юного, бунтівного й пустотливого художника, що прагне звільнитися від тенет світу, і зобразити всю його красу на малюнках.

Це – історія про те, яким чарівним для кожного з нас може здаватися світ, і якою надихаючою буває його краса. Ця книга наповнена прекрасними образами тропічного острову Сент-Томас з усією його буйною красою, ароматними бугенвіліями та яскравими пуансетіями, блакитним морем і місцевим колоритом, та вишуканого й аристократичного Парижа, де сірувата димка виблискує на фоні елегантних будівель, а в саду Тюїльрі цвітуть чарівні троянди.

І хоча в основі сюжету лежить справжня історія життя художника Каміля Піссарро, непересічної особистості в мистецтві, такого ж талановитого як Клод Моне та Поль Сезанн, авторка майстерно доповнила книгу художніми описами, колоритними героями та цікавими подіями. Читаючи її, ви ніби поринаєте в казку. Ви потроху закохуєтеся у вражаючу атмосферу острова Сент-Томас, насолоджуєтесь, як і його мешканці, пахощами квітів та співом пташок, відпочиваєте в затіні пальм та милуєтесь гірським водоспадом. Ви співпереживаєте героям та розділяєте їх тривоги, і мандруєте разом з ними до чарівного Парижа, сповненого краси й можливостями.

«Шлюб протилежностей» – книга, що захоплює серце, полонить уяву та зігріває душу. Тому, якщо ви прихильник сімейних саг, та детально описаних сцен, що тримають в напрузі, то вам варто прочитати цю книгу. Бо ця книга вчить “любити більше, не менше”.

Загальна оцінка – 5/5

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *