Ель Луна: як знайти шлях від “потрібно” до “хочу”

Кожен із нас в певний момент свого життя починає відчувати що живе не на повну, не використовує свої здібності, не займається тим, що любить. Таке явище знайоме всім, або хоча б тим, хто не боїться його визнати.

Якщо ви опинилися в такій ситуації, то обов’язково ознайомтесь з книгою «Между надо и хочу. Найди свой путь и следуй ему» від письменниці, художниці та дизайнера Ель Луни.

13687058_551614078364247_1170350020_n

Хоча книга невеличка, кожна із її 176-ти сторінок наповнена життєвими історіями, яскравими ілюстраціями та порадами авторки як зрозуміти свою внутрішню суть і зробити життя таким, яким ми хочемо.

Ця книга не є збіркою готових відповідей на питання “Що робити? Як почати? А що  далі?” і т.п., відповіді ви шукатимете самі. Книга ж вам допоможе краще зрозуміти, чим ви любите займатися, що ви хочете робити, що вам до вподоби, і взагалі в чому ваше покликання.

Покликання – те, що природно в нас самих закладене, наша жага до певної діяльності, творчості. Це те, що задовольняє морально, збагачує духовно і робить нас щасливими.

«Дозволь собі бути втягнутим в потік того, що ти дійсно любиш. Він не обмане.» – Джалаледдін Румі, персидський поет

В пошуках свого покликання, ми опиняємось на перехресті між поняттями «потрібно» та «хочу». Це два ключові слова, між якими ми повинні вибирати кожен день.

«Потрібно» – це всі ті думки та очікування від оточуючих людей, про те, як варто жити і що потрібно робити. Деякі «потрібно» здаються маленькими і невинними, як от «з’їж кашу, щоб бути сильним», «одягни шапку, щоб не застудитись», «вивчи цього вірша», «послухай цю пісню» тощо. А деякі занадто великі, впливові, які тиснуть на нас і змушують проживати життя в розріз з власними бажаннями та мріями.

Наша особливість полягає в тому, що подорослішавши і більш свідомо дивлячись на життя, ми можемо чітко визначити які «потрібно» для нас важливі, а якими можна і варто знехтувати. Важливими будуть ті з них, які базуватимуться на понятті «хочу», на своїх бажаннях, на розкритті свого покликання, свого потенціалу. Тому варто осягнути, що ж таке «хочу».

«Хочу» – це те, хто ми насправді, в що віримо і чим займаємося на одинці з собою, справжнім. Це те, що озивається до нас із глибин душі. Це наші переконання, пристрасні захоплення, глибоко приховані позиви та бажання – неминучі, незаперечні і незрозумілі».

«Хочу», на відміну від «потрібно» не погоджується на компроміси і з’являється саме тоді, коли ми перестаємо відповідати чужим ідеалам, а направляємося на зустріч своїм власним. Саме це і дозволяє розкрити свій потенціал.

 

между надо и хочу 1
Шлях до свого «хочу» ми створюємо самі. До нього немає карти, і він починається із нічого, з чистого простору. Це схоже на поняття «tabula rasa», яке ввів Арістотель для позначення явища, коли щось створюють під впливом власної природи. Ми можемо створити своє власне «хочу» таким, яким ми його бачимо тепер або хочемо бачити в майбутньому.

І ось виникає наступне питання: «а якщо я не знаю що хочу робити?». Розуміння того, що в тебе є покликання трохи лякає. Але не варто лякатися. Покликання є у кожного, і кожен сам його знаходить, хтось легко і швидко, а хтось довго і ретельно. Авторка книги стверджує, що наше покликання найбільш яскраво вимальовувалося в дитинстві. Саме тому вона пропонує виділити трохи часу і згадати, якими ми були в дитинстві, що любили робити, чи були одинаками чи душею компанії, чи були організаторами чи можливо мрійниками? Якщо важко це згадати, то запитайте своїх рідних, а особливо батьків, бо хто ж як не вони знають вас з дитинства. Отриману інформацію аналізуйте, адже можливо саме в ній ви знайдете зерна вашого майбутнього покликання.

Ще один шлях як віднайти в собі приховані таланти – це навчатись чомусь новому, як великому, так і малому. Здобувайте якісь нові навички кожного місяця, і не обов’язково щоб вони були схожі в чомусь чи навіть споріднені. Вивчення чогось нового, здобуття навичок допомагають нам відкритись, знайти приховані таланти та вміння, краще зрозуміти свої бажання та мрії.

между надо и хочу 2

Коли ми нарешті усвідомлюємо в чому криється наше покликання, відкриваємо свої приховані таланти, розуміємо сутність свого «хочу», ми стикаємося з іншим питанням: «а що далі?». А далі варто своє «хочу» перетворити у дію – обдуману, систематичну, послідовну. Таким чином ми повертаємося знову до поняття «потрібно», але це вже буде нове поняття, яке полягатиме в тому, що ви будете робити потрібні і важливі кроки по розкриттю свого потенціалу, досягненню своїх мрій.

Життя таке, що без труднощів ніяк. І на шляху реалізації свого покликання труднощів теж ніяк не уникнути. В своїй книзі Ель Луна зазначає, що на шляху до реалізації своїх «хочу» ми стикаємося з чотирма проблемами.

Перша з них – гроші. Щоб вижити в цьому світі нам потрібні гроші. Особливо якщо у вас є сім’я, діти та багато інших зобов’язань. Звісно класно, коли те, чим ти любиш займатися, приносить тобі гроші. Але давайте оцінювати практично – якщо улюблена справа на приносить доходу, то варто знайти інший спосіб, щоб заробити гроші. Пошук покликання не означає, що вам варто кидати свою роботу і все інше, щоб займатися улюбленою справою. Треба знайти баланс між тим, що робити, щоб мати гроші, і тим, що робити, щоб отримувати задоволення.

Друга проблема – це час. Для того щоб розвивати свої ідеї, працювати над досягненням своїх мрій, потрібен час. Не шукайте відмовки, що його немає. Ви можете знайти час для того, щоб займатися улюбленою справою, яка приносить вам задоволення.

Третя проблема – простір. Для того щоб творити чи займатися своїм хобі, не обов’язково мати власну студію, можна обійтись навіть лавкою в парку. Головне це бажання, а відповідний простір можна відшукати.

Четверта проблема – найважливіша, хоча про неї не так вже й багато говорять. Ця проблема – вразливість. Вона спричинена боязню чогось нового, страхом того, що у вас нічого не вийде, чи що цього не оцінять близькі. Страх відчувають всі, просто не всі дозволяють йому заполонити свою свідомість.

Ель Луна рекомендує зробити таку вправу: на листі паперу в стовпчик напишіть 10 своїх страхів. Якщо вам досить і 3-х пунктів – ще краще, але постарайтесь себе не обманювати. Написали? Молодці. А тепер обдумайте чи ці страхи реальні, як вони можуть вплинути на ваше життя, як ви можете їх перебороти. Коли ви переглянете свої страхи, і способи їх подолання, то побачите, що занадто сильно акцентували на них увагу, тим самим уповільнюючи себе. Не бійтесь, зберіться, і вирушайте в путь по реалізації свого «хочу».

Як казав Лао Цзи, «подорож в тисячу миль починається з першого кроку», тому не бійтесь робити перший крок назустріч своєму цікавому, радісному і щасливому майбутньому, в якому ви більше робитимете того що хочете. Адже в кожному з нас є унікальний потенціал, але тільки від нас залежить будемо ми його розвивати чи ні.

Вам це може бути цікаво

4 коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *