Ельчин Сафарлі “Расскажи мне о море”

Море – таке безкрайнє, зі штормами та штилями. Ним милуєшся, ним захоплюєшся. Воно заворожує і манить до себе. Так само і книга «Расскажи мне о море» – почнеш читати, і занурюєшся в чарівну атмосферу Сходу з його традиціями та культурою.

Ельчин Сафарлі – сучасний азербайджанський письменник, журналіст. Ще з юнацьких років захоплювався створенням коротких історій для молодіжних журналів. Невдовзі це захоплення переросло у кар’єру. Наразі Сафарлі займається журналістською діяльністю, співпрацює з телеканалами, а у вільний час пише книги – про східні традиції, культуру, побут та кохання. Сафарлі – лауреат численних літературних конкурсів, а його творчий доробок налічує близько 13 творів, серед яких такі бестселери як “Мне тебя обещали” та “Соль Босфора”. Його збірка коротеньких оповідей під назвою «Расскажи мне о море» побачила світ у 2016 році та одразу ж завоювала прихильність читачів.

«Расскажи мне о море» – книга-історія, це суміш спогадів про дитинство та юність і життєвих моментів, які так чи інакше вплинули на автора. Автор розповідає про свою сім’ю та її традиції, про турботу і ласку, про любов до краси і прагнення її пізнати, про любов до моря. Читаєш і поринаєш в ту атмосферу. Ніби чуєш, як хлюпоче море, а його хвилі розбиваються об берег. Відчуваєш, якими насиченими ароматами і смаками оповиті східні смаколики, що аж самому хочеться їх скуштувати. Неймовірно ніжна і тепла збірка, яка налаштовує на гармонію в душі та дарує естетичне задоволення.

Читаючи цю книгу, ти ніби сам спілкуєшся з автором за горнятком ароматного чаю, обговорюєш життєві дрібнички і важливі речі, ділишся емоціями та почуттями.

Кожна оповідка – невеличка історія, яка відкликається у вашому серці, адже автор майстерно підібрав слова, щоб передати потрібні емоції. Книга насичена гарними виразами, якими так і хочеться поділитися, тому ось 5 найкращих, на мою думку, цитат із книги:

Любовь ничего не требует. Сердце любит, переполняется божественным, изливается через край, и неважно, получаешь ли такую же щедрость в ответ. Это не жертвенность. Это то, что делает тебя лучше, дарит крылья. Пусть и невидимые.

В любви нет власти, ревности, амбиций. Чем щедрее делишься любовью, тем ее у тебя больше.

Каждый из нас непременно должен быть счастливым первым долгом для себя, потом для других – чтобы было чем делиться.

Не бойся совершать ошибки, спотыкаться, падать. Чаще всего величайшую награду приносит то, что больше всего пугает. Наслаждайся возможностью творить и быть свободным в выборе – главное, совершай его с любовью.

Не ждите времени, когда кризис пройдет, нефть подорожает, геноциды признают. Прямо сейчас улыбнитесь, обнимите того, кто рядом, и мысленно – тех, кто на расстоянии, замесите тесто для пирога, закиньте в почтовый ящик письмо с теплом, простите того, на кого обида, закройте на минуту глаза и, открыв их, начните жизнь заново. Не относитесь к ней слишком серьезно, не ищите смысла, выгоды, мести. Просто живите, улыбайтесь и любите. Это нетрудно.

Тож, просто живіть, посміхайтеся і любіть! І все у вас буде чудово!

А за книгу ставлю 4/5.

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *