Джоді Піколт “Ангел для сестры”

Якби захворіла ваша близька людина, чи намагалися б ви допомогти? Звісно що так. Так робить і Анна – допомагає своїй сестрі Кейт, яка хвора на лейкемію. Проте рятуючи життя сестрі, Анна не має змоги повноцінно проживати своє власне. «Ангел для сестры» від Джоді Піколт – це зворушлива історія про дівчинку, яка прагне змінити своє життя і власноруч вирішувати свою долю. 

Американська письменниця Джоді Піколт – авторка 25 книг, 13 з яких – бестселери за чартами New York Times.

Вона лауреат багатьох популярних літературних премій – The New England Bookseller Award for Fiction, The Margaret Alexander Edwards Award тощо.

Джоді Піколт вивчала літературу  в Університеті Прінстона, працювала редактором і викладала англійську мову в школі. А хист до письменництва вона відкрила в собі ще в юні роки.

Її романи – це суміш людських почуттів, заплутаних сімейних та особистих стосунків, моральних дилем. А часто вони стосуються певних суспільних або навіть кримінальних справ, події яких розгортаються на протязі всієї книги. Тому перед написанням кожного роману, як заявляє сама авторка, вона проводить дослідження обраної теми, консультується з багатьма спеціалістами, щоб майстерно поєднати реальність з художньою видумкою.

Про що книга «Ангел для сестры»?

«Життя іноді настільки зосереджене на дрібницях, що просто забуваєш жити».

Роман «Ангел для сестры» – це історія про 13-річну Анну, яка, як їй постійно кажуть батьки, народилася для того щоб врятувати свою старшу сестру Кейт.

У Кейт лейкемія, тому їй постійно потрібне переливання крові або ін’єкції здорових лейкоцитів від своєї сестри. Тому кожного разу, коли Кейт потрапляє до лікарні, туди потрапляє і Анна. Бо Анна – донор, що ідеально підходить своїй сестрі.

Анна любить свою сестру, хоче врятувати її, проте за численними переливаннями крові та операціями, вона не бачить свого життя. Свого справжнього, коли можна влітку поїхати в дитячий табір, або взимку грати в хокей. Їй просто цього не дозволяють – бо є Кейт, якій Анна потрібна як повітря. Особливо тоді, коли Кейт потребує пересадки почки.

Анна задається питанням: яке було б її життя, якби вона не була прив’язана до сестри? Тому вона і наважується на крок, щоб змінити своє життя і відстояти право розпоряджатися своїм власним тілом.  Вона наймає адвоката і подає до суду на своїх батьків.

Що ж з цього вийде, і чи дійсно цього прагне 13-річна дівчинка, – відповіді шукайте в книзі.

«Ангел для сестры» – це заплутана і неординарна історія, де батьки прагнуть вирішити сімейні проблеми, а діти прагнуть уваги і борються за щасливе життя.

Чому варто прочитати?

Книга «Ангел для сестры» – роман-бестселер, який було екранізовано. Вона майстерно написана, вона захоплює і полонить вас читати сторінка за сторінкою. В цій книзі Джуді Піколт, досліджує що означає бути дбайливими батьками, чудовою сестрою і хорошою людиною. Вона досліджує аспекти моральності та обов’язку, любові та підтримки.

Авторку надихнула на написання цієї книги історія із власного життя. У віці 5 років її син Джейк потрапив до лікарні із діагнозом холестеатома. Щоб вилікуватись, сину прийшлося витримати близько 13 операцій. Ця хвилююча історія, трепетні переживання і надія надихнули письменницю написати роман «Ангел для сестры».

В Україні книга була видана в 2008 році видавництвом “Книжковий Клуб. Клуб Сімейного Дозвілля”.

Мені ця книга сподобалась, вона зворушлива. В ній детально прописані герої, зображені їхні почуття та емоції, і також там чарівний собака по кличці Судя.

Тому загальна оцінка – 5/5

 

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *