Джоджо Мойєс “Танцующая с лошадьми”

Згадайте себе в підлітковому віці. Які у вас були мрії, бажання, сподівання? Можливо ви хотіли стати зіркою кіно чи шоу-бізнесу, або ж лікарем чи навіть космонавтом? Ось, наприклад, героїня книги «Танцующая с лошадьми» Джоджо Мойєс бажає освоїти класичну верхову їзду і навчатися в елітній академії Кадр-Нуар у Франції. Ну що ж, всі ми різні та унікальні, чи не так? Про нелегку історію здійснення мрій і відновлення сім’ї ми поговоримо далі.

Майже кожен вже чув ім’я Джоджо Мойєс. Вона — популярна англійська романістка, журналістка. Протягом десяти років вона писала для щоденної британської газети The Independent. А в 2002 році – присвятила себе письменницькій кар’єрі. Тоді ж світ і побачив її перший роман Sheltering Rain. Її найвідоміший твір Me Before You (“До зустрічі з тобою, українською з’явився в 2016 році) став бестселером і був екранізований. Письменниця є одною з небагатьох авторів, кому вдалось двічі виграти премію “Асоціації письменників-романістів” у номінації “Любовний роман року” (вперше вона її отримала в 2004 році, а вдруге – в 2011 за роман “Останній лист від твого коханого).

Роман The Horse Dancer побачив світ в 2009 році, і, як завжди, отримав схвальні відгуки від читачів і професійних видань. На жаль, українського перекладу цієї книги ще немає, проте роман наявний російською мовою під назвою «Танцующая с лошадьми» від видавництва «Иностранка».

На написання книги авторку надихнула реальна історія про Мекку Харріс, 14-річну дівчинку із Філадельфії, яка майже весь свій вільний час проводила з кіньми в місцевій конюшні. А також те – що і сама авторка полюбляє коней і вважає, що вони змінили її життя, адже не дарма верхова їзда вже 30 років як одне з улюблених занять Джоджо.

Про що книга?

«Танцующая с лошадьми»  – це переплетіння двох життєвих історій. Це вже характерна риса більшості книг Джоджо Мойєс. І, звісно ж, головні герої – представниці слабкої статі.

Як уже зазначалося, однією з героїнь книги є 14-річна дівчина Сара. Вона – внучка Анрі Лашапаля, колись талановитого кінного наїзника. Вони живуть вдвох в маленькій квартирці в не найбільш благополучному районі Лондона, а також піклуються про чарівного шоколадного кольору коня з кличкою Бо. Сара обожнює свого коня, а дідусь навчає її усім тонкощам верхової їзди. Саме він посприяв тому, що у Сари зародилося бажання навчатися в елітній академії Кадр-Нуар.

Джоджо Мойєс "Танцующая с лошадьми"

«Когда Сара ехала верхом на Бо, все неприятное, уродливое и удручающее исчезало».

І коли вони вже почали планувати поїздку до Франції, щоб насолодитися щорічним фестивалем Карусель, – а це, як подейкують, невимовна краса, – нагрянула біда. Дідусь опинився в лікарні і відтоді дівчинка залишилася сама. Без підтримки і грошей дівчині стало важко піклуватися не тільки про себе, а й про улюбленого коня Бо.

Однак, саме в цей момент Сара зустрічається з Наташею Макколі, іншою героїнею роману. Наташа – адвокат, що займається захистом прав дітей. Хоча вона й має блискучу кар’єру, особисте життя тріщить по швам – вона розлучається з чоловіком, і повинна розділити з ним їхній спільний будинок. Незважаючи на власні проблеми, Наташа вирішує допомогти дівчинці. Вона думала, що все обійдеться швидко і формально й дівчинку кудись прилаштують – але, доля налаштована інакше. Наташа Макколі разом зі своїм чоловіком Маком, фотографом, стають тимчасовими опікунами Сари. Ось тут пригоди для Наташі й починаються – піклуватися про дівчинку, коли в самої немає дітей, жити разом з колишнім чоловіком під одним дахом, та ще й дбати про коня. Феєрична суміш, куди ж буз гумору.

Здавалося б, такі різні люди з такими різними цілями в житті, але їх поєднує доля. І вона не налаштована просто їх познайомити, а націлена кардинально змінити їхні життя. Життя Сари, замкнутої в собі і злегка впертої, і життя Наташи, серйозної і ділової, але водночас такої чутливої.

«Если кого-то любишь, все остальное перестает иметь значение, принесенные жертвы остаются в прошлом».

Для кого книга?

По-перше, ця книга сподобається прихильникам творчості Джоджо Мойєс та її цікавих і вміло закручених історій. А по-друге, в ній гарно поєднані життєві шляхи двох несхожих одна на одну героїнь, а це, погодьтеся, дуже цікаво. Ну і по-третє, якщо ви прихильник романтичної літератури, то як же можна оминути цей бестселер від Джоджо Мойєс?

«Танцующая с лошадьми» – майстерно описана історія зі складним сюжетом, різними сімейними перипетіями і живими емоціями. Це книга оповита не лише болем втрати і печаллю, а й наповнена радісними моментами і щастям. А ще, ця книга показує, що на світі є багато речей, які варто цінувати і оберігати, серед них – і людська доброта.

За чарівну і захопливу манеру письма Джоджо Мойєс та неординарний сюжет історії, а також за неймовірні описи граційного коня Бо, книга заслуговує на оцінку 4/5.

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *