Джоджо Мойєс “Ночная музыка”

Як музика складається із безлічі нот, так і наше життя складається із великої кількості моментів. Щасливих, радісних, або печальних. Так само і в героїв книги Джоджо Мойєс “Ночная музыка”. Тут і заплутаний сюжет, і сімейні перипетії, і зворушлива історія, і легкий гумор. Все як завжди у однієї із найпопулярніших письменниць сьогодення.

Джоджо Мойєс (Jojo Moyes) — популярна англійська романістка, журналістка. Протягом десяти років вона писала для щоденної британської газети The Independent. А в 2002 році – присвятила себе письменницькій кар’єрі. Тоді ж світ і побачив її перший роман Sheltering Rain (“Щасливі кроки під дощем”). Її найвідоміший твір Me Before You (“До зустрічі з тобою, українською з’явився в 2016 році) став бестселером і був екранізований. Письменниця є одною з небагатьох авторів, кому вдалось двічі виграти премію “Асоціації письменників-романістів” у номінації “Любовний роман року” (вперше вона її отримала в 2004 році, а вдруге – в 2011 за роман “Останній лист від твого коханого). Наразі її літературний доробок включає 14 романів, більшість з яких – бестселери.

Роман Night Music вона написала в 2008 році. Російською мовою він був перекладений в 2015 році видавництвом «Иностранка» під назвою “Ночная музыка”. Саме в такому варіанті я його й читала.

Про що книга?

Книга розповідає нам про Ізабеллу Делансі, молоду вдову з двома дітьми. Після смерті чоловіка її життя починає наповнюватися труднощами та фінансовими проблемами. Втративши майже все, вона повинна шукати нову домівку для себе і своїх дітей – Кітті та Т’єрі. Пригнічена болем втрати як коханого чоловіка, так і можливості далі жити з дітьми в Лондоні, вона дізнається, що успадкувала заміський будинок в невеличкому провінційному містечку Літл-Бартон. Старий, занепалий маєток носить назву «Іспанський», і розташований в мальовничій місцевості поблизу лісу, а з його вікон відкривається захопливий вид на озеро.

Ізабелла радіє, що має прихисток, проте недовго – адже будинок перебуває в жахливому стані та потребує капітального ремонту. І все було б нічого, якби цей дім не був ласим шматком як для місцевого будівельника-ремонтника Мета Маккарті, так і для забудовника Ніколаса Трента. Вона розуміє, що будинок, хоча це просто цеглини, дерево, і навіть клаптик землі, можуть стати для неї свого роду прокляттям.

Тож, не така вже й легка ноша випала героїні книги. Окрім налагодження стосунків зі своїми дітьми, яких більшою мірою виховувала їхня няня, а не вона, їй потрібно облаштовувати сімейне гніздечко, бо дім – це не лише внутрішнє оздоблення, умеблювання та якість підлоги, не тільки матеріальний достаток чи безпека”. Це дещо більше. До того ж, їй прийдеться захищати свої інтереси від бажаючих привласнити собі успадкований нею будинок.

Ось тут і починаються пригоди – Ізабелла, яка майже не пристосована до сімейних обов’язків і полюбляє насолоджуватися грою на скрипці, повинна взяти себе в руки і облаштувати домівку. А також налагодити стосунки з дітьми – майже дорослою Кітті, яка звикла, що всю хатню роботу і побутові проблеми має вирішувати вона, і маленьким Т’єрі, який після смерті батька замкнувся в собі та майже весь час мовчить. Чи вдасться їй відновити гармонію в сім’ї? І чи зможе вона в цьому маленькому містечку знайти справжніх друзів та підтримку, а можливо і кохання? Якщо вас заінтригувало, то швидше беріться за книгу 😉

“Треба використовувати будь-який, навіть найменший шанс, щоб стати щасливим”.

Для кого книга?

По-перше, книга неодмінно сподобається прихильникам творчості Джоджо Моєс, її майстерної подачі життєвих історій.

По-друге, книга “Ночная музыка” сподобається любителям романтичної прози, адже героїня окрім облагородження свого нового житла, намагатиметься знову стати щасливою і повірити в кохання.

По-третє, даний роман описує не лише життя однієї героїні та її сімейні проблеми і негаразди. Тут доволі багато дійових героїв, і кожен з них має чим поділитися. Тому вам буде не сумно!

За гарний опис, яскравих персонажів, цікавий розвиток подій та зворушливу історію, від якої неможливо відірватися – книга отримує оцінку 4/5.

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *