Джоджо Мойєс “Две встречи в Париже”

Париж не дарма вважають найромантичнішим містом у світі. Тут все оповите романтикою, у повітрі лунає чарівна музика, а в серці зароджується кохання. Тому не дивно, що події в збірці повістей Джоджо Мойєс під назвою “Две встречи в Париже” відбуваються саме тут.

Джоджо Мойєс (Jojo Moyes) — популярна англійська романістка, журналістка. Протягом десяти років вона писала для щоденної британської газети The Independent. А в 2002 році – присвятила себе письменницькій кар’єрі. Тоді ж світ і побачив її перший роман Sheltering Rain (“Щасливі кроки під дощем”). Її найвідоміший твір Me Before You (“До зустрічі з тобою, українською з’явився в 2016 році) став бестселером і був екранізований. Письменниця є одною з небагатьох авторів, кому вдалось двічі виграти премію “Асоціації письменників-романістів” у номінації “Любовний роман року” (вперше вона її отримала в 2004 році, а вдруге – в 2011 за роман “Останній лист від твого коханого). Наразі її літературний доробок включає 14 романів, більшість з яких – бестселери.

На жаль, повісті, що увійшли до складу збірки, українською мовою поки що не перекладені, але наявні в російському перекладі від видавництва “Азбука Иностранка” під назвою “Две встречи в Париже” . Загалом, невеличка книга складається з двох повістей.

Одна з них – “Медовий місяць в Парижі” (“Медовый месяц в Париже”, Honeymoon in Paris, 2012) – передісторія подій, що відбуваються в романі “Дівчина, яку ти покинув”. Це розповідь про двох дівчат – Лів та Софі. Їх розділяє час, адже Софі – провінційна красуня з впертим характером з Франції 20-го століття, а Лів – сучасна молода дівчина. Обидві нещодавно вийшли заміж, а тепер проводять медовий місяць в Парижі. Софі прагне втекти від помпезної аристократії подалі та повернутися до свого рідного містечка, а Лів – навпаки, долучитись до прекрасного і насолодитись розкішшю цього чарівного міста. Що їх поєднує? Обидві живуть надією на щасливе сімейне життя. І навіть якщо не все у них виходить гладко, але ж “шлюб – це в першу чергу велике мистецтво компромісів”. Тож їм обом прийдеться дечому від життя повчитись.

Інша ж повість – “Париж для однієї” (“Одна в Париже”, Paris For One, 2016). Це розповідь про Нелл, скромну і завбачливу дівчину. Вона все детально планує наперед, і рідко коли зривається з місця. Будучи в стосунках з хлопцем, що любить подорожі  та неординарні витівки, вона наважується на відважний крок. Щоб довести не тільки йому, а й собі, що вона не боїться авантюр, вона організовує вікенд до Парижа. Але, звісно ж, все йде не по плану, і до Парижа вона їде сама. Там на неї очікуватимуть численні пригоди, які запам’ятаються надовго. Це і нові знайомства, і небачені раніше місця, і екстравагантні витівки.

Загалом, це легенькі та невеличкі за обсягом повісті, які сподобаються прихильницям романтичної літератури та витонченого гумору. Чудова збірка для весняної або літньої пори, коли хочеться чогось світлого і ненав’язливого. Неймовірний стиль Мойєс захоплює. А всі ці яскраві описи Парижа! Ти ніби поринаєш в його атмосферу, гуляєш разом з героїнями по його вуличках, милуєшся Ейфелевою вежею та п’єш каву з круасаном в маленькому затишному кафе. Уже хоча б це підкуповує до читання. І, можливо, сюжет повісті “Париж для однієї” здасться трохи банальним, але він неодмінно викличе у вас посмішку. На відміну від нього, інша повість “Медовий місяць в Парижі” – більш лаконічна і сповнена глибшим змістом. В ній піднімаються питання сімейного життя, вона вчить терпінню та необхідності йти на компроміси в стосунках, довіряти один одному і не робити поспішних вчинків.

Тому такий романтичний французький коктейль авторства Джоджо Мойєс отримує оцінку 4/5.

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *