Джоан Гарріс “Шоколад”

Якщо ви любите шоколад, то вас безумовно спокусить назва популярного роману від англійської письменниці Джоан Гарріс – “Шоколад”.

Написаний в жанрі містичної мелодрами, роман «Шоколад» розповідає про красуню Віан Роше та її 6-річну доньку Анук, яких наприкінці зими, під час карнавалу, доля занесла до невеличкого французького містечка Лаксне-Су-Танн. Відтоді своєрідна містика і починається – героїня відкриває магазин шоколаду «Небесний мигдаль», де спокушає мешканців міста незрівнянним ароматом та витонченим смаком шоколаду.

Шоколадні шишечки, кренделі, пряники з позолоченою окантовкою, марципани в гніздечках з гофрованого паперу, арахісові льодяники, шоколадні грона, сухе печиво, набори безформної смакоти в коробочках на півкіло… Я продаю мрії, маленькі задоволення, солодкі невинні спокуси, що скидають сонм святих на купу горішків і нуги…

Віан вносить в життя маленького містечка нові емоції, радість та барви. Звісно це обурює молодого священика Франсіса Рейно та декількох благочестивих прихожан, що звикли до свого укладу життя, і не признають «новачків» у місті. Тому життя героїні не буде таким вже й безтурботним.

Потрібен час, щоб та чи інша людина визнала тебе. А інколи цього визнання треба домагатися все своє життя.

Проте, в Лаксне-Су-Танн шоколадна майстриня зустрічає і друзів, з якими розділяє як радість, так і горе. Підтримуючи друзів та допомагаючи їм збагнути свої бажання, Віан і сама потроху розуміє своє власне життя, своє призначення, і безсумнівно вірить:

Найголовніше на світі – це бути щасливим. Щастя. Невимогливе, як чашка шоколаду, чи непросте, як серце. Гірке. Солодке. Справжнє.

13414316_1688832241382052_1358394259_n

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *