Джек Лондон “Мартін Іден”

«Мартін Іден» – творча вершина Джека Лондона, американського письменника, життя якого настільки ж захопливе, як і історії героїв його чудових творів.

Головний герой роману – Мартін Іден, молодий моряк, який за певних обставин потрапляє в гості до місцевої еліти, де знайомиться з вродливою Рут. Ця зустріч з вишуканим світом впливає на Мартіна, а чарівна й освічена дівчина відкриває йому захопливий світ мистецтва слова.

«Не було в ньому спокою, вічно щось кликало і манило його, і він поневірявся по життю, сам не знаючи, чого шукає і звідки цей поклик, поки не знайшов книги, творчість і любов».

Закоханий Мартін мріє завоювати серце Рут і змінити свою класову приналежність, тому прагне стати відомим письменником та накопити певні статки. Адже, як стверджували батьки Рут «для щастя необхідні гроші, так влаштований наш світ… не мільйонні статки, ні, але достатні кошти, щоб жити пристойно і з комфортом».

Оскільки Іден – грубий та неосвічений моряк, родом з робочого класу, а сім’я Морзів – багата й вишукана, то воз’єднання закоханих буде можливе лиш тоді, коли Мартін досягне рівня їхніх статків та здобуде собі ім’я.

Мартін Іден, той простий хлопчина із засмаглим обвітреним обличчям, що незграбно заходить до вишуканої вітальні сімї Морзів, одразу привертає нашу симпатію, а щирість його душі, працьовитість та завзятість в досягненні мети – визиває певне захоплення.

Проходячи через важкі випробування, відважний герой, ціною неймовірних зусиль все ж таки досягає мети та здійснює свої мрії. Але приходить і до розуміння того, що успіх, слава, гроші – все, до чого він так прагнув, – фальшиві цінності, які спустошують душу.

За словами автора, даний роман – це своєрідна «трагедія одинака, що намагається донести світу істину». Як стверджують джерела, цей роман частково автобіографічний, адже як і герой твору, так і його автор – вихідці з простого люду, що власними зусиллями будують кар’єру і здобувають славу.

“Мартін Іден” – це книга про те, що не завжди те, чого ми прагнемо, а особливо багатство та слава, принесуть нам щастя і радість. Хоча, «в кінці кінців, в залежності від складу душі у кожного своя мудрість».

IMG_9160

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *