Ден Браун “Інферно”

Щоб потрапити до раю, людина має пройти крізь пекло.

«Інферно» – четвертий роман від майстра історичних трилерів Дена Брауна із серії книг про Роберта Ленгдона, професора симвології  із Гарвардського університету. На цей раз «сучасний Індіана Джонс» у твідовому піджачку опиняється у Флоренції, і не у розкішному готелі, а на лікарняному ліжку з травмою голови і ретроградною амнезією. Цікавий початок, чи не так?

Останнє, що він пам’ятає, як був в університетському кампусі, аж ось він в одному з його найулюбленіших міст, і то в лікарні. Йому сняться кошмари, де сивоволоса жінка благає про допомогу і повторює фразу «шукай і знайдеш». А ще його переслідує жінка-кіллер, яка точно не збирається з ним потоваришувати.

Врятуватися Ленгдону допомагає лікар Сієна Брукс, яка невдовзі стане його партнером в цій складній ситуації. Адже мало того, що його хтось переслідує і хоче вбити, так хтось ще й віддав Ленгдону циліндр з проекцією підземного світу Данте – «Мапою пекла» Ботічеллі. Ось тут загадки і починаються.

“Пам’ятай сьогоднішню ніч… бо вона є початком вічності” – Данте Аліг’єрі

Хтось веде їх таємничим шляхом крізь відомий твір Данте «Божественна комедія», щоб дістатися до самого Інферно.  Інферно –  це вірус, який створив відомий біогенетик і швейцарський міліонер Бертран Цобріст.

“Ніщо не є неймовірно творчим… і так само неймовірно руйнівним, як талановитий розум, що поставив собі мету”.

І все це він зробив для того, щоб врятувати Землю від перенаселення.

«Людство, якщо його не стримувати, поводиться, як ракова пухлина… Якщо не робити нічого, це означатиме прискорення настання Дантового пекла… перенаселення й голоду… настання безладдя великого Гріха.»

 

Чому варто прочитати?

По-перше, якщо ви захоплюєтеся пригодницькими розповідями із сумішшю історії та містики, і вам до вподоби професор Роберт Ленгдон.

По-друге, якщо ви любите загадки, адже роман «Інферно» повен загадок, символів і таємниць, які не терпиться розгадати. А те, що події відбуваються в таких чудових містах, як Флоренція, Венеція, Стамбул, додає ще більшої загадковості.

По-третє, якщо ви прихильник Данте і його «Божественної комедії», то вам буде цікаво, адже цього великого поета тут згадують постійно.

Загалом, «Інферно» – це суміш захопливих пригод, історичних фактів і таємниць, мистецького арсеналу і нелегких людських доль.

Оцінка – 5/5

В українському перекладі книга видана Книжковим Клубом “Клуб Сімейного Дозвілля”.

 

До речі, за мотивами даної книги зняли фільм «Інферно» – кіно-продовження пригод Роберта Ленгдона, режисером якого як і попередніх фільмів був Рон Ховард. Головну роль як і раніше грає Том Хенкс, а його партнерку в пошуках Інферно – Фелісіті Джонс.

Сюжет фільму трохи відходить від написаного Деном Брауном, тому рекомендую спочатку прочитати книгу.

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *