Дафна дю Мор’є “Моя кузина Рейчел”

Вам подобаються вікторіанські романи, де описаний побут старої Англії, життя та звички мешканців туманного Альбіону? Якщо так, то книга Дафни дю Мор’є «Моя кузина Рейчел» вам припаде до смаку. У ній ви знайдете не лише прекрасні описи чарівної Англії та добробуту її мешканців, а й майстерно сплетену павутину людських стосунків.


Дафна дю Мор’є (Daphne du Maurier) — одна з найвідоміших постатей британської літератури ХХ століття.  Популярна письменниця та біограф, вона здебільшого писала в жанрі психологічного трилера. За свою майстерність письменниця була нагороджена орденом Британської імперії, а також «Американською премією за майстерність у детективній літературі» та Національною книжковою премією США.

Хоч вважається, що найвідомішими творами дю Мор’є є роман «Ребекка» і оповідання «Птахи», які були екранізовані легендарним Альфредом Гічкоком, роман «Моя кузина Рейчел» теж не поступається їм у популярності.

Саме про неї й поговоримо. Книгу я читала в українському перекладі Максима Ларченка від видавництва «Клуб Сімейного Дозвілля».

Отож, про що розповідається в книзі?

Події в книзі розгортаються на туманному Альбіоні. Молодий герой Філіп Ешлі ще в дитинстві втратив батьків, тож його вихованням займався двоюрідний брат Емброуз. Він замінив йому не лише батька, а й став наставником та вірним другом.

Ми були мрійниками, обидва – непрактичні, відлюдні, сповнені величних теорій, які так і не вдалося перевірити, та, як і всі мрійники, сліпі до світу, що вирував навколо. Ворожі до собі подібних, ми жадали прихильності, та через сором’язливість тримали ці поривання приспаними, чекаючи, доки в серці не спалахне вогонь.

Коли Філіпу було 24, Емброуз вирушив до Італії на лікування. Там він зустрів далеку родичку Рейчел, з якою потоваришував, а згодом – закохався й одружився. Однак сімейне щастя тривалого недовго. Незабаром після весілля Емброуз загадково помирає.

Загадковість, що оповила смерть його вірного друга, затьмарює розум молодого Філіпа. Та ще й листи, що проливають трохи світла на постать Рейчел. Філіп підозрює у всьому дружину брату. Але коли чарівна Рейчел з’являється в маєтку, все змінюється – Філіпа розривають суперечливі почуття: його думки пройняті недовірою та підозрою до кузини, але серце не вірить цьому, адже вона така прекрасна. Рейчел вродлива й спокуслива, і хлопець не спроможний опиратися почуттям. Проводячи день за днем в компанії кузини, Філіп закохується в неї й робить все, щоб завоювати її серце. Але чи дійсно Рейчел  щира й невинна у смерті Емброуза, чи може вона фатальна жінка, хитра й підступна?

Мабуть, у самій природі кохання між чоловіком та жінкою криється щось таке, що призводить до страждань та підозр.

Цікаво закручений сюжет з неочікуваними поворотами, які то проливають трохи світла на історію, то навпаки заплутують та наганяють страху. Авторка не дає нам стовідсоткових відповідей, а закликає долучитися до історії, заглибитись у гущу подій й самому вирішити, хто правий і хто винен.

Мені книга сподобалася, читалася досить легко. Тому й оцінка – 4/5.

P.S. Якщо роман припаде вам до смаку, то для доповнення вражень рекомендую поглянути й чудову екранізацію 2017 року, де головних героїв прекрасно зіграли Рейчел Вайс таСем Клафлін.

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *