Гевін Френсіс “Дивовижні пригоди всередині тіла”

А ви знали, що м’язи, які згортають губи в трубочку для поцілунку, називаються orbicularis oris? Або якщо розтягнути всі мембрани легень дорослої людини, то вони займуть таку площу як площа всього листя дуба віком 15-20 років? Виявляється, наш організм напрочуд цікавий і дивовижний. Можна тільки захоплюватися тим, якими досконалими створила нас природа, як майстерно поєднала в нас різні системи органів і налаштувала їх на злагоджену роботу. Про наше тіло і його можливості пише Гевін Френсіс у своїй книзі «Дивовижні пригоди всередині тіла. Велика подорож від голови до п’ят».

Гевін Френсіс  (Gavin Francis) – лікар загальної практики. Він вивчав медицину в Единбурзькому університеті та працював у відділені швидкої допомоги при Королівській Единбурзькій лікарні.

Після отримання кваліфікації він протягом 10 років подорожував по світу, відвідав усі сім континентів, де окрім мандрів займався і лікарською практикою – був і педіатром, і акушером, і терапевтом.

Також він працював лікарем в Британській антарктичній службі.

Свій досвід роботи і враження від мандрівки до цього холодного краю він описав у книзі «Імперія Антарктика: лід, тиша та імператорські пінгвіни» (англ. Empire Antarctica: Ice, Silence & Emperor Penguins), яка перемогла в номінації «Шотландська книга року» і була номінована на премії Ондаатьє й Коста.

А в 2015 році він представив світу збірку своїх робіт та досліджень щодо людського тіла, роботи його органів та історії медицини, під назвою «Дивовижні пригоди всередині тіла» (англ. Adventures in Human Being). Збірка стала книгою року за версією The Economist, The Sunday Times, The Sunday Herald, The Observer, The Times.

В 2016 році книгу видав «Книжковий Клуб. Клуб Сімейного Дозвілля» за перекладом Тетяни Микитюк.

Про що книга?

«Дивовижні пригоди всередині тіла» – це не лише опис людського тіла, а й суміш розповідей Гевіна Френсіса, заснованих на його досвіді роботи в галузі медицини. Він уміло поєднує художній стиль опису цікавих медичних випадків разом із анатомічною точністю передачі інформації про наше тіло. І це не звучить вульгарно чи жахливо, а навпаки, вражаюче і захопливо.

Ця книга – не лише збірка есе про подорож частинами тіла та історіями людей. Це дослідження можливостей людського організму, це розповідь про те, що означає бути людиною.

«З медичної точки зору тіло рідко буває потворним, а його зображення своєю естетикою можуть нагадувати твори мистецтва, навіть якщо це зображення… прямої кишки».

Наше тіло гарне, і майже досконале, і ми повинні про нього дбати. Саме тому автор розповідає нам про зір, завдяки якому «ми спілкуємося із Сонцем та зорями», про м’язи обличчя, які дозволяють нам посміхатися або корчити гримаси, про легені та серце, які насичують наш організм киснем, про вестибулярний апарат як «переносний морський якір», про стопи як справжнє «інженерне диво» нашого скелету, про наш кишечник як витвір мистецтва, і ще багато про що.

Гевін Френсіс ділиться цікавими фактами з історії, медицини та філософії стосовно еволюції сприйняття людиною її власного тіла, про те, як наш організм реагує на наш стиль життя. Його книга вчить любити своє тіло, дбати про нього, і жити в гармонії. Адже як казав ще Леонардо да Вінчі, «людське тіло – вінець Господнього творіння».

 «Для зцілення потрібне не лише відновлення внутрішнього світу, а й взаємодія з довкіллям, яке дає нам можливість жити».

Для кого ця книга?

Ця книга – для любителів науково-популярної літератури, та особливо тих, хто цікавиться своїм здоров’ям та тілом, роботою його органів. Книга гарно написана і цікаво оформлена. В ній не тільки зібрані сухі факти, а й життєві історії, наведені художні ілюстрації та коментарі автора. Тому читати її не буде нудно аж ніяк.

Загальна оцінка – 5/5

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *