Вікторія Авеярд “Скляний меч”

У світі, де люди поділені на срібних, наділених надприродними здібностями, та багряних, приречених їм служити, юна Мара збирає власну армію, щоб здолати одвічну тиранію. “Скляний меч” – продовження культової фентезі-серії про дівчину-блискавку.

Вікторія Авеярд – сучасна американська письменниця та сценаристка, авторка популярної серії “Багряна королева”. Друга частина тетралогії, “Скляний меч”, побачила світ ще 2016 року, а українським читачам була представлена під кінець 2017 року завдяки видавництву “Наш формат”. Англійською вийшла вже й третя книжка King’s Cage, а завершальний роман серії – War Storm – очікується 2018 року.

Отож, що нас чекає у продовжені?

Мара, що народилася у світі, де кров визначає долю, наразі переховується разом з принцом Келом від його брата, а тепер й нового короля-тирана Мавена.

Я – дівчина-блискавка  тепер у мене стільки ідеалів, що всіх і не злічити. Я вірю у свободу, у помсту, у волю: вони живлять іскри у моєму єстві і змушують не здаватися.

Тож дівчина-блискавка не збирається сидіти без діла. Вона шукатиме мутантів-новокровок, – таких, як і вона, з багряною кров’ю, але зі здібностями справжніх срібних, – щоб зібрати власну армію. І намагатиметься зробити це чим швидше, бо не лише вона шукає цих новокровок, а і юний король Мавен. Однак, якщо Мара хоче їх порятувати й навчити користатись своїми здібностями, то Мавен – безжально вбити.

Це ще більше розпалює гнів у серці дівчини-блискавки. Її сповнюють невідані раніше почуття – у серці змагаються породжена ненависть до жорстокого короля Мавена та залишки кохання до принца Мавена.

Я – зброя із плоті, обтягнений шкірою меч. Народжена, щоб убити короля  покласти край страхітливому правлінню, перш ніж воно гаразд розпочнеться.

Очоливши визвольний рух і розпочавши революцію, Мара починає розуміти, що за свободу від тиранії прийдеться платити велику ціну. Багряна королева, запальна й емоційна Мара, стикнеться зі шквалом емоцій і тягарем прийняття рішень.

Ніхто не народжується чудовиськом, і ніхто не народжується сам. Самотніми – і чудовиськами – стають під впливом обставин і неправильних рішень.

А от чи зможе Мара витримати цю пекельну боротьбу і куди це її заведе, читаймо у книзі “Скляний меч”.

Хоча, на перший погляд, в цій книзі немає таких карколомних та гостросюжетних переворотів, як у першій частині, але, все ж таки, сюжет доволі динамічний і герої постають перед нами трохи в іншому світлі, вони розкриваються. Тож маємо гарний сюжет та багацько несподіванок – все як у найкращих книгах із жанру підліткової літератури та фентезі.

П.с. Ззовні книга “Скляний меч”, як і перша частина “Багряна королева”, витримана в одному стилі та має гарну обкладинку. Радує хороший папір та якісний друк. Проте, мені, як і багатьом іншим читачам, потрапляли на очі дрібні помилки та недогляд з боку редактора та коректора. Це, звичайно невеличкий мінус, але, загалом, більшу роль відіграє сама історія та герої, описані в книзі. Тож, моя оцінка – 4/5.

Сподіваюсь, що “Наш Формат” незабаром порадує читачів продовженням серії – книгою «Королівська клітка», адже хочеться дізнатися що ж трапиться з героями далі.

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *