Вікторія Авеярд “Багряна королева”

Світ, в якому між народами точиться війна, світ, в якому є поділ людей на панівну еліту й нещасних бідняків, світ, в якому порятунок долі залежить лиш від тебе. Так, доволі схоже на сучасні реалії, але наразі поговоримо про книгу Вікторії Авеярд «Багряна королева».

Вікторія Авеярд – молода американська письменниця і стенаристка. Навчалася мистецтву написання сценаріїв у Лос-Анжелесі й після закінчення університету почала писати свій дебютний роман – «Багряну королеву» (Red Queen). Книга вийшла друком у 2015 році й одразу сподобалася читачам, а книголюби із соціальної мережі Goodreads своїми вподобаннями забезпечили авторці перемогу в номінації «Автор-дебютант».

«Багряна королева» – перша частина підліткової серії, яка вже стала популярною у всьому світі. Наразі авторка написала ще дві книги – «Скляний меч» (Glass Sword)  і «Королівська клітка» (King’s Cage), та готує до виходу четверту книгу серії – War Storm.

Поки український читач може насолодитись лише першою книгою із серії, виданою у блискучому оформленні від «Наш Формат» та у чудовому перекладі Ярослави Стріхи.

Тож, повертаємось до книги.

Головною героїнею книги є дівчина. Їй сімнадцять, її звуть Марі Барров, хоча всі кажуть просто Мара, і вона належить до найнижчого прошарку населення в своїй країні – багряних. Багряні отримали таку назву, бо в їхніх жилах тече звичайна, багряна кров. Це простолюди, що працюють на численних роботах і прислуговують еліті. Звичайно, панівна еліта – це срібні, чия кров схожа на срібло і більшість з яких володіє надприродними здібностями. То управляти стихіями, то керувати металами чи блискавками, то думки читати…

Ми їм не рівня, хоча з вигляду так і не скажеш. Зовні нас вирізняє тільки те, що срібні випросталися, а наші спини погнула тяжка праця, несповнені надії й неминучі розчарування.

Все було б нічого, якби сусідні народи не посварились між собою і не розпочали війну. Саме на цю війну незабаром відправиться й Мара. Але доля дарує їй шанс і вона отримує роботу служнички при срібних, а в кого є робота, того не відправляють на фронт. Однак знову ця хитрюща доля щось затіяла – і Мара опиняється у вирі політичних інтриг, бо вона незвичайна – не то багряна, не то срібна.

Я думала, що існує тільки один поділ – срібні і багряні, багаті і бідні, царі і раби. Але між цими категоріями є багато іншого, чого я не розумію, і саме туди я і втрапила.

Мара розуміє, що вона особлива і що саме вона може змінити хід історії та відновити справедливість. Проте ні в чому не можна бути певною, крім того, що революція неминуча, а зрадити може кожен.

Серія «Багряна королева» – це поєднання фентезі та антиутопії, добірно приправлене елементами середньовічної культури. В цьому світі на одному кроці фантастичні навороти й технології, а на іншому вас чекають пишні бали та поєдинки на смерть. Багато-хто з читачів навіть називає книгу захопливою сумішшю «Голодних ігор» та «Людей-Х». Хоча й книга отримала нагороду South Carolina Books Award та Lincoln Award як найкраща підліткова книжка, її буде цікаво прочитати й дорослим.

Тож, якщо вам подобаються книги, де головні герої – молоді бунтарі, а їхній шлях торований небезпеками, то ласкаво просимо до постапокаліптичного світу, де точиться боротьба за владу, а любов протистоїть революції.

За захопливий і динамічний сюжет, багатий на несподівані повороти та цікавих героїв, книга отримує оцінку 5/5

Вам це може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *